Teknoloji

ASUS, Yeni Intel Z690, H670, B660 ve H610 Anakartlarını Duyurdu

ASUS, 12. Jenerasyon Intel Core işlemcilerine takviye veren çolk sayıda yeni Z690, H670, B660 ve H610 anakart modelini duyurdu. Birçok farklı seçenek sunan yeni anakartlar en son teknolojileri daha geniş kitlelere ulaştırıyor. Z690 serisi yeni ROG Strix ve TUF Gaming modelleriyle genişlerken yeni B660 ve H670 serileri de 12. kuşak platformu orta düzeye taşıyor. H610 anakartlar ise her bütçeye uygun bir seçenek olmasını sağlıyor. ASUS ayrıyeten kendi sistemini toplayan kullanıcılara yeni ROG ROG Ryujin II ARGB sıvı soğutucu ile işlemci soğutması için yüksek performanslı bir seçenek daha sunuyor.

Yeni ROG Strix Z690-A Gaming WiFi, TUF Gaming Z690-Plus WiFi ve TUF Gaming Z690-Plus modellerinin tümü DDR5 bellek modüllerine takviye veriyor. ASUS bunun yanı sıra yeni T-FORCE DELTA TUF Gaming Alliance RGB DDR5 5200 MHz 16 GB bellek kit için TeamGroup ile ortak çalışma yürüttü. Bileşenler sanayi standartlarını ziyadesiyle karşıladıklarından emin olmak için testlerden geçirildi. Bu sayede daha yeterli ahenk, kararlılık, dayanıklılık ve üst seviye performans sunuluyor. Uyumluluk garantisi için özel olarak hazırlanan muteber eserler için TUF Gaming Alliance ile sunulan bilgisayar donanımlarına göz atın. ASUS ayrıyeten yeni teknolojilerin tam olarak anlaşılması için bir de Z690 anakart kılavuzu yayınlıyor.

Güçlü performansı uygun maliyetle sunan bir anakart peşindeki kullanıcılar, ASUS’un yeni Intel B660 yonga setli anakart modelleri ortasında aradıklarını bulabilir. Bu yeni modellerde PCIe® 5.0 yuvası, bellek sürat aşırtma, DDR4 yahut DDR5 bellek dayanağı üzere özellikler yer alıyor. Çok sayıda PCIe çizgisi isteyen lakin Z690 anakartlarla mümkün olan işlemci sürat aşırtma imkanlarından yararlanmayı düşünmeyen kullanıcılar ise ASUS’un H670 yonga setli yeni anakartlarını tercih edebilir. Bu serideki tüm modeller bir adet PCIe 5.0 yuvasına, çok sayıda PCIe 4.0 M.2 yuvasına ve DDR4 bellek dayanağına sahip. ASUS ayrıyeten yeni H610 yonga setine sahip, her bütçeye uygun olabilecek anakart modelleri de sunuyor.

ASUS, yeni işlemcileri için yeni bir soğutucu satın almak isteyenlere üst seviye performans ve etkileyici tarzı bir ortada sunan ROG Ryujin II ARGB AIO soğutucuyu sunuyor. 7. Kuşak Asetek pompa, aşağı dönük pompa fanı ve aktifliği kanıtlanmış ASUS Eksen Teknolojili fanlardan oluşan tasarım fısıltı sessizliğinde çalışırken işlemci sıcaklığını denetim altında tutuyor. Entegre 3,5 inç OLED panel, kullanıcılara kendilerine özel grafikler yahut kıymetli sistem bilgilerini gösterebilen dikkat cazibeli bir alan sağlıyor. Bu hepsi bir ortada soğutucu 360 mm yahut 240 mm radyatör seçenekleriyle birçok farklı kasaya uyuyor. Yen ARGB fan ile ROG Ryujin II ARGB serisi, kullanıcılara oyun sistemlerinde kendilerine özel aydınlatma sistemi kurmaları için daha da fazla seçenek sunuyor.

Önder anakart üreticisi olarak toplumsal sorumluluğa kıymet veren ASUS kullanıcılara güç tasarruflu ve tesirli araçlar sunmaya kararlı. ASUS, tüm Z690, H670, B660 ve H610 anakartları için inanılmaz performanstan ödün vermeden toplam güç tüketimini azaltan yeni modlar da duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu