Teknoloji

ASUS, Yeni Taşınabilir DVD Yazıcısı ZenDrive V1M’yi Duyurdu

ASUS, Windows 11 ve macOS işletim sistemli dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla uyumlu, akıllı dizaynıyla kablo kalabalığının önüne geçen, USB-C® özellikli ASUS ZenDrive V1M harici DVD yazıcısını duyurdu. M-DISC dayanağı sunan eser kapsamlı yazılım tahlilleriyle birlikte geliyor.

Kabloların kendi içinde saklandığı şık dizaynıyla ZenDrive V1M, hem ofiste hem de dışarıda en son jenerasyon ultra ince dizüstü bilgisayarları kusursuz bir halde tamamlıyor. Kullanıcılar ses CD’lerini ve DVD’lerdeki multimedya içerikleri çalabiliyor, disk yazabiliyor, yazılım yükleyebiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyor.

ZenDrive V1M kristal kesim tarzdaki ince ve çağdaş dizaynıyla birlikte depolama imkanı, farklı fonksiyonlar ve kullanım kolaylığı sunuyor. Eserin köşesindeki kısım 24 cm uzunluğundaki temas kablosunu saklamaya yarıyor. Böylelikle kullanıcıların kabloyu kaybetmekten korkmasına gerek kalmıyor. Akıllı tarzıyla V1M, çağdaş hayatın yoğunluğunda her yere kolay kolay götürebileceğiniz vazgeçilmez bir yardımcı.

ZenDrive V1M hem Windows 11 ve daha evvelki sürümlere hem de macOS’e dayanak veriyor. Her uygun istikamette de takılabilen USB-C kablosu sayesinde V1M’yi tanınan çağdaş dizüstü bilgisayarlara takabilmek mümkün. Böylelikle çabucak her bilgisayar çeşitli optik medya formatlarıyla multimedya içerik oynatmaya yahut yedek almaya anında hazır hale getirilebiliyor. Bu eser günümüzde çoğunlukla göz gerisi edilen lakin birçok kullanıcının hala muhtaçlık duyduğu bir fonksiyonu sunuyor.

ZenDrive V1M, aile fotoğraflarından meskende çekilen görüntülere ve daha fazlasına kadar dijital ortamdaki tüm pahalı anılarınızı korumak için arşiv kalitesinde bir tahlil sunan M-DISC’e takviye veriyor. M-DISC yazma teknolojisi kaydedilen dataları kaya gibisi patentli bir katmana işliyor. En kuvvetli şartlara sağlam olan bu katman, ömür uzunluğu biriktirdiğiniz anıları ve değerli bilgileri 1000 yıla kadar inançlı bir biçimde saklıyor.

ZenDrive V1M dataları korumak ve kullanıcıların rahat etmesini sağlamak için gereken her şeye sahip. Bunlar ortasında Windows için kullanımı kolay yazılım tahlilleri de yer alıyor.

Kullanışlı arayüzü sayesinde disk yazmayı üç kolay adımda halleden tahlilin yanı sıra parola kontrolü ve zımnî klasör fonksiyonlarıyla de güçlü ve zahmetsiz disk şifreleme ve data muhafaza hizmeti sunuluyor. Eserde ayrıyeten Nero BackItUp yedekleme yazılımı da bulunuyor. Bu yazılımla fotoğraf, görüntü ve bilgi arşivleri oluşturulabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu