Mobil

Asus Zenfone 9 ve ROG Phone 6 Dizaynları Ortaya Çıktı

Asus, 2021 yılında Zenfone 8 ve ROG 5 Phone serisi ile epeyce sağlam bir telefon serisine sahipti. Zenfone 8, birkaç kompakt Android amiral gemisinden biriydi. ROG Phone 5 ve beş farklı model ise en güzel oyun telefonları ortasında anılıyordu. Artık ise bu iki telefon serisinin devamına dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

GSM Arena’nın haberine nazaran, Zenfone 8 serisinin Android 12 güncellemesinden gelen yeni bir sızıntı, Asus Zenfone 9 ve ROG Phone 6’nın dizaynlarının ortaya çıkmasını sağladı. Zenfone 8’den gelen birinci manzara, aygıtın gerisine yeni bir çift dokunma hareketini ayrıntılandıran bâtın bir ayarlar menüsünü ve Asus Zenfone 9 olduğu varsayım edilen telefonun çizimini gösteriyor.

Akıllı telefonun ardındaki iki kamera modülünün altında yer alan metin, bunlardan birinin OIS’li 50 MP’lik bir ana kamera, başkasının ise 12 MP’lik ultra geniş açılı bir kamera olduğunu belirtiyor. Kamera metninin altında ise Zenfone 8’in halefi olduğu fikrini güçlendiren bir 09 numarasına yer verilmiş.

İkinci imaj ise savlara nazaran ROG Phone 6’nın bir çizimini gösteriyor. Aygıt, daha büyük kamera kısmı ve daha büyük art ekranı ile Zenfone 5 serisinden biraz farklı bir görünüme sahip. ROG Phone 6, geçen yılki modelde olduğu üzere üçlü kamera donanımına sahip olacak. Fakat bu aygıtta kullanılan kamera sensörleri hakkında ayrıntılı bilgi şimdi yok.

Bununla birlikte LED flaş, bu sefer kameraların çabucak yanına yerleştirilmiş üzere görünüyor. Ayrıyeten ROG Phone 6’nın yonga seti olarak Snapdragon 8 Gen 1‘e sahip olacağından neredeyse büsbütün eminiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu