Teknoloji

Atari, Ganimet Kutuları ile NFT’leri Birleştirdi

Atari, NFT’leri ganimet kutuları (loot box) ile birleştiren armağan edilebilir NFT’lerin (GFT’ler) geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi konusunda Republic Realm ile paydaşlık kurdu. Her GFT, Ethereum blok zincirindeki bir NFT’dir ve sarılmış armağan kutuları üzere görünen GFT’ler, muhakkak bir tarihte açılıyor.

TechSpot tarafından aktarılan habere nazaran, Atari’nin birinci GFT koleksiyonu, şirketin sanayideki 50. yılını kutlamak üzere hazırlandı. Her biri sonlu sayıda üretilen ve kredi kartı ya da kripto para ile satın alınabilen 10 GFT seti de şirketin ikonik oyunlarından ilham alınarak tasarlandı.

GFT’ler, 1 Şubat 2022 tarihinden itibaren GFT Shoppe üzerinden satın alınabilecekler ve yaygın, az ve epik olmak üzere üç farklı sürüm olarak satışa sunulacaklar. Koleksiyonun yüzde birinden daha azı, en az olan epik GFT’lerden meydana geliyor.

Bu, Atari’nin kripto alanındaki birinci teşebbüsü değil. Şirket Ekim 2020’de kendi kripto para ünitesi olan Atari Token’ı piyasaya sürdü. Kripto para, Nisan-Mayıs 2021’de yeterli bir çıkış yakaladı, lakin daha sonrasında tabana çakıldı. Şu anda Atari Token’ların her biri, yaklaşık olarak 0,035 dolar kıymetinde. Kim bilir? Tahminen de Atari’nin yapmış olduğu GFT atağıyla bu sefer yüzü güler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu