Teknoloji

Ayakla Çalışan Fare Tekerleği: Crazy Small Wheel

Giriş aygıtları üreten Japon Cooyo, Crazy Small etraf üniteleri yelpazesini Crazy Small Wheel eseri ile genişletti. Eser ismindeki “wheel (tekerlek)” ibaresine dikkat etmişsinizdir; bu bir USB Tip-C fare tekerleği aygıtı ve ayakla çalıştırılan bir aygıt olarak tanıtılıyor.

Yalnızca 46x26x38 mm boyutlarındaki küçük aygıt, daha çok parmak eklemi meseleleri yahut hudutlu hareket kabiliyeti olan şahısların dikkatini çekebilir. Bu durumda kullanıcılar, tıpkı kolay kaydırma fonksiyonu için fare tekerleği yerine Crazy Small Wheel’i kullanabilirler. Ayrıyeten kaydırma tekerleğinde bulunan tıklama fonksiyonu bu aygıtta da bulunuyor.

Bununla birlikte, üst ve aşağı sayfa kaydırma hareketlerinin yerine yatay olacak halde atama yapılabiliyor. Çeşitli işletim sistemlerinde (Windows, MacOS, Linux, Android, iPadOS) çalışan bu şoförsüz aygıtın kullanıcıları için bir dizi ayar mevcut. Cooyoo, tekerlek tıklamasının devre dışı bırakılabileceğini, hassasiyetinin (düşük/normal) ve dönüşünün (ileri geri) değiştirildiğini ve kaydırma istikametinin (dikey, yatay) değiştirildiğini söylüyor.

Crazy Small Wheel, aygıt üreticisi Cooyoo’nun başarılı bir kitle fonlaması kampanyası sayesinde ortaya çıktı. USB aygıtı Amazon Japonya’da listelendi lakin şu anda kullanılamıyor. PC Watch, Crazy Small Wheel’in 3.050 JPY, yani kabaca 27 dolarlık fiyatı olduğunu bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu