Teknoloji

Baby Shark Görüntüsü, YouTube’da 10 Milyar Görüntülemeye Ulaştı

Baby Shark Dance görüntüsü YouTube platformunda 10 milyar görüntülemeyi aşarak bir birincisi gerçekleştirdi. Pinkfong tarafından yüklenen görüntü, geçen yıldan bu yana platformda zati en çok izlenen görüntü oldu. Görüntü, Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin geçen yıl en çok izlenen rekoru elinde tutan Despacito müzik görüntüsünü da tahttan indirmeyi başardı.

Pinkfong, Güney Koreli SmartStudy şirketine bağlı bir çocuk eğitim markası. Kanal, çocuk müziklerine, oyunlarına ve uygulamalarına dayalı 4.000’den fazla görüntü yüklemiş durumda.

Baby Shark Dance görüntüsü beş yıl evvel 18 Haziran 2016’da yüklendi. O vakitten beri, bu haberi hazırladığımız sırada 10.006.519.940’tan fazla izlenme aldı. Müzik görüntüsü, çocukların arka arda izlemekten hoşlanmasından ötürü bu düzeye ulaştı diye kestirim edebiliriz. Despacito müziği ise yüklendiği 13 Ocak 2017’den bu yana 7.700.884.017 izlenme ile ikinci sırada yer alıyor.

Müzik görüntüsü birinci olarak Doğu Asya’da viral oldu ve o vakitten beri Nickelodeon’da, canlı çeşitlerde ve hatta NFT’lerde bir animasyon TV dizisi ortaya çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu