Oyun

Bağımsız Oyun Platformu Itch.io, NFT’leri Dolandırıcılık Olarak Nitelendirdi

Itch.io, NFT’leri “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi ve onları destekleyen insanlardan “yaşam seçimlerini yine değerlendirmelerini” istedi. Twitter’dan yapılan açıklamada şirket, NFT’ler konusundaki duruşuyla ilgili olarak kelamını sakınmadı.

Şirket açıklamasında, “NFT’ler bir dolandırıcılıktır. Kreatörlerin sömürülmesi, finansal dolandırıcılıklar ve gezegenin yok edilmesi dışında rastgele bir şey için yasal olarak faydalı olduklarını düşünüyorsanız, hayat seçimlerinizi yine değerlendirmenizi rica ediyoruz.” dedi.

Bu tweet serisinin devamındaki diğer bir tweet’te ise Itch.io, NFT’leri destekleyen ve birebir vakitte NFT üreticilerini desteklediğini tez eden şirketlerle ilgili olarak da birkaç şey söyledi. Bağımsız oyun platformu, “Onlar yalnızca kendi kârlarını ve servet fırsatlarını herkesten daha çok önemsiyorlar. Bilhassa de NFT’lerin meseleleriyle ilgili artık kolay bir formda erişilebilen telaffuz göz önüne alındığında…” dedi.

NFT’ler ya da tam ismiyle takas edilemeyen jetonlar, geçtiğimiz yıldan beri oyunların ve daha geniş teknoloji alanının en çok tartışılan ögelerinden biri haline geldiler. Her ne kadar dünya genelindeki oyuncu toplulukları, bu vakte kadar oyunların içerisine entegre edilmeye çalışılan NFT projelerine karşı yansılarını göstererek bu projelerinin birçoğunun iptal olmasını sağlasalar da, Ubisoft ve EA üzere büyük oyun şirketleri bu alanda bir şeyler yapma konusunda geri adım atmış değiller.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu