Oyun

Battlefield 2042 İçin İşler İstenildiği Üzere Gitmiyor

EA (Electornic Arts), uzun vakittir beklenen yeni puan tablosunu içeren 3.3 güncellemesinin birkaç hafta ertelendiğini ve Mart ayına kadar çıkmayacağını duyurdu.

Şirket Ocak ayında Battlefield Portal‘ın XP sisteminde değişiklikler ve bir dizi performans optimizasyonu getirecek daha küçük bir 3.2 güncellemesinin akabinde, “yenilenen puan tablosunu” içeren 3.3 güncellemesinin Şubat ortasından sonlarına kadar yayınlanacağını söyledi.

BFDC yaptığı paylaşımda: “Bugünkü düzletmeyle birlikte bir sonraki güncellememiz mart ayının başlarında yayınlanacak. Bu, amaçlanan sürümde hepinize son mesajımızdan bir değişikliktir. Fazladan vakit, güncellemelerimizin kalitesini iyileştirmemize yardımcı olacak ve ek değişiklikler içerecektir.” açıklaması yapıldı.

Varsayım edileceği üzere güncellemenin ertelenme duyurusu oyuncularca olumsuz karşılanıyor. Birtakım oyuncular geliştirici DICE’nin işleri düzeltmek için gereken vakti ayırması gerektiğini düşünüyor. Birtakım oyuncular ise Cyberpunk 2077‘yle alakalı atıflarda bulunuyor. Hatta geri ödeme talep edenlerin de olduğu söylenmekte. Bunların haricinde serinin bir sonraki imalinin geliştirilmesi hedefiyle Battlefield 2042’nin artık bırakılmasını bile düşünenler mevcut.

Kimi oyuncuların pes edecek kadar hüsrana uğraması anlaşılabilir. Battlefield 2042 lansman sırasında güç durumdaydı ve birçok oyuncu, DICE’ın yeni oyununun tasarım istikametinden şad değildi ve temel Battlefield formülünden çok uzaklaştığını hissettiler. Steam‘deki 93 binden fazla kullanıcı incelemesinden yalnızca %30’u olumlu.

Electronic Arts, en son üç ayda bir yaptığı yatırım davetinde Battlefield 2042’nin “beklentileri karşılamadığını” kabul etti, fakat CEO Andrew Wilson, şirketin oyunun “tam potansiyelini gerçekleştirmeye kararlı” olduğuna kelam verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu