Oyun

Battlefield 2042 Oyuncuları İade Süreci İçin İmza Topluyor

Electronic Arts’tan şad olmayan Battlefield 2042 oyuncuları, tüm platformlarda iade yapılmasını talep eden bir change.org kampanyası oluşturdu ve bu haberin hazırlandığı vakte kadar 100 bin imza topladı. Günümüzden yaklaşık bir ay evvel başlatılan bu kampanya, Battlefield 2042’nin teknik meselelerle gündeme geldiğinden sonra ilgi görmeye başladı. Change.org sayfasında EA ve DICE’ın lansmandan evvelki devirde verdiği kelamları tutmadığı ve “oynanamaz” bir imal ortaya koyduğu belirtiliyor.

Oyuncular, Battlefield 2042’nin kendilerini toplamda milyonlarca dolarlık ziyana uğrattığının altını çiziyor. Öbür taraftan, şu an 100 bin toplanan imzaya bu süratle 50 bin imza daha eklenirse toplu dava konusunda ülkenin en yeterli avukatlarından biriyle çalışılacağı ve Electronic Arts’a büyük bir davanın açılacağı da Change.org kampanyasında açıklananlar ortasında.


Başlatılan Change.org Kampanyası

Battlefield 2042 çok sayıda yanılgı ve eksik özellik ile piyasaya sürülürken, kitlenin EA’ye karşı reaksiyon göstermesi hayli olağan. Ayrıyeten, Steam Hall of Shame sıralamasında süratle yükselen Battlefield 2042, şu anda platformdaki en makus 12. oyun olarak biliniyor. Bunun üzere makûs durumlar ortaya çıktığından beri EA ve DICE içinde de birtakım değişiklikler yaşanmakta. Örneğin, DICE’ın tasarım lideri olan Fawzi Mesmar’ın Battlefield 2042 lansmanının sonra stüdyodan ayrılması ve DICE genel müdürü Oskar Gabrielson’nun şirkette geçirdiği yaklaşık on yılın akabinde birden teğe istifasını vermesi şirketler içinde büyük problemlerin yaşandığına işaret ediyor.

Bu ayın başlarında oyunun birinci büyük içerik güncellemesinin yaza ertelenmesi de, yansıların büyümesine neden olduğunu söyleyebiliriz. Bu vakit aralığında geliştirici grup, oynayıştaki temel sorunları gidermek için çalışmaya devam ederek bir sonraki yamayı Mart ayına kadar oyunculara sunmayı hedefliyor. EA ve DICE’ın bu silsileden nasıl çıkacağı ise şu anlık merak konusu. Niyetlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu