Oyun

Battlefield 2042’nin Yalnızca Portal Modu Fiyatsız Olabilir

Geçtiğimiz günlerde sizlere Electronic Arts’ın Battlefield 2042 oyununun performansından şad olmadığını ve bu nedenle oyunun içerisine bir çeşit fiyatsız oynama modelini entegre etmek istediğini belirtmiştik. Bu argüman bölüm içerisinde yer alan ve paylaştığı sızıntı haberlerle tanınan Tom Henderson’a aitti.

GameSpot’un haberine nazaran, Henderson bu bahisle ilgili olarak paylaştığı yeni bir görüntüde, Electronic Arts’ın Battlefield 2042 ile ilgili potansiyel planlarından kelam etti. Henderson, Battlefield 2042 geliştiricisi DICE’ın durumunu tartıştığı bu görüntüde, Electronic Arts’ın oyun modlarından en az birini, (muhtemelen Portal yahut Hazard Zone’u) oynaması fiyatsız hale getirmek istediğini sav etti.

Portal, tertipli olarak Hazard Zone’dan daha fazla sayıda oyuncuya ulaştığı için de Portal modunun fiyatsız olması, daha yüksek bir ihtimal üzere görünüyor. Buradaki ana fikir, fiyatsız mod aracılığıyla çok sayıda oyuncuyu oyuna çekerek daha fazla oyuncunun Battlefield 2042’nin tam sürümü için ödeme yapmasını sağlamaktır.

Portal, oyuncuların her türlü özel oyun tipi oluşturmalarına ve Battlefield 1942, Bad Company 2 ve Battlefield 3’ten alınan haritalarla Battlefield’ın geçmişini keşfetmelerine imkan tanıyan Battlefield 2042’nin yaratıcı modlarından biridir. Hazard Zone ise aslında oyunun battle royale modudur ve bu modda birden fazla takım, ölümcül bir fırtına haritayı yok etmeden evvel data şoförlerini ele geçirmek ve haritadan çıkarmak için uğraş eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu