Teknoloji

BenQ, 165 Hz Takviyeli Mobiuz S Serisi Monitörlerini Duyurdu

BenQ, yeni MOBIUZ S serisi ile Mobiuz modellerine iki yeni model ekledi. EX2510S ve EX2710S oyun monitörleri, Full HD çözünürlüğe, 165Hz yenileme suratına, 1ms MPRT ve 2ms G2G karşılık mühletine sahip bir IPS panele sahip. Her iki panel de 8 bit renk derinliğine, 1000:1 kontrast oranına ve 400 nit parlaklığa sahip olup, sRGB renk gamutunun %99’unu sağlamaktadır. Orjinal EX2510 ve EX2710 üzere, ‘S’ modelleri de treVolo tarafından desteklenen bir çift gömülü 2,5 W hoparlör ve ortalarından seçim yapabileceğiniz birden çok renk ön ayarı ile birlikte karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten Motion Blur Reduction (strobe backlighting), Black eQualizer, HDR10 dayanağı, FPS Modu, Color Vibrance, Light Tuner ve HDRi (otomatik manzara kalibrasyonu) dahil olmak üzer oyun odaklı çok çeşitli özellikler barındırmaktadır.

Farklı olarak entegre edilmiş bir ışık sensörü kullanan EX2710S ve EX2510S, ortamdaki ışık düzeylerini etkin olarak algılar ve HDR manzaralar üretmek için ekrandaki içeriği tahlil eder. BenQ’ya özel HDRi teknolojisi, parlak alanlarda bulunan ince detayları korurken ekranın karanlık bölgelerinde bulunan gölgeli ayrıntıları ortaya çıkarmak için eksiksiz kontrastla eşsiz bir netlik sağlar. Çarpıcı renk yoğunluğu, istikrar ve doygunluk üreten BenQ MOBIUZ S Serisi modelleri, oyuncuları görsellikten ödün vermeden güçlü bir halde işlenmiş oyun içi cihanlara çekiyor. Sürükleyicilik için, MOBIUZ oyun monitörleri ayrıyeten BenQ’nun treVolo ses mühendisleri tarafından süper bir işitsel tecrübe sunmak için tasarlanan 2 adet 2.5 Watt özel üst seviye hoparlörler bulunduruyor.

Mobiuz serisi farklı usuldeki oyunların ihtiyaçları için farklı başka özelleştirilebilir yüksek görsel performans sağlayan ve 20 düzeyden oluşan Light Tuner’ın yanı sıra oyuncuların karanlıkta kalan oyun içi nesne ve öbür ayrıntıları net bir biçimde ayırt edebilmesi için Black eQualizer teknolojisi ile görsel açıdan sorunsuz bir oyun tecrübesi sunmaktadır. Sezgisel Senaryo Haritalama özelliği, giriş kaynağı değiştirildiğinde daha evvelce bu giriş kaynakları için tercih ettiğiniz favori ayarlarınızı otomatik olarak seçer. Süratli OSD ön ayarları ve 5 Taraflı Navigatör kumanda kolu, bu oyun geliştirmelerine vakit kaybetmeden kolay erişim sağlar.

Bilhassa FreeSync Premium’un süratli reaksiyon performansına ek olarak, MOBIUZ, akıcı, pürüzsüz hareket için imaj yırtılmaları ve takılmayı ortadan kaldıran Değişken Yenileme Suratı (VRR) teknolojisini ve 1ms MPRT reaksiyon müddetinin yanı sıra 2ms GtG reaksiyon müddeti özelliğine sahiptir. Böylelikle hem yüksek FPS sağlayan oyunlarda hem de yüksek renk ve manzara ayrıntısı sağlayan oyunlarda tıpkı anda akıcı bir tecrübe sunmaktadır.

Özel BenQ Eye-Care teknolojisinin de dayanağı ile yeni BenQ MOBIUZ EX2710S ve EX2510S oyun monitörleri, göz sıhhatinize dikkat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu