Teknoloji

BenQ Eğitim Eserleri ile Faal Öğrenme ve İşbirliğine Dayalı Etkileşim

Tüm dünyada hayatı kalite ve keyif katan eserleri ile tanıdığımız BenQ markası son periyotta bilhassa eğitimde kullanılan eserlerini geliştirmeye devam ediyor.

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin düzenlediği Sempozyum’a iş ortağı Bekdata Teknoloji ile birlikte katılan BenQ, birinci kere eğitim dünyası için konumlandırdığı tüm eserleri bir ortaya getirerek kullanıcılarla buluşturdu. TÖZOK Sempozyumu’nda eğitimciler interaktif ekran, smart projektör, 4K webcam ve öğrencilerin kullanımı için geliştirilen monitörü deneyimleme bahtı buldu.

Günümüz şartlarında okullarda eğitimin kesintisiz sürebilmesi için teknoloji çok değerli bir hale geldi. Okullar yüz yüze derslerin yapılamadığı durumlarda online eğitim ile derslerin belirlenen program dahilinde gerçekleşmesi için gerekli teknolojik altyapıyı oluşturmak için ellerinden geleni yaptı.

BenQ interaktif ekranların sahip olduğu nano iyonik gümüş kaplamaya sahip panel mikropların temasla yayılmasını engellerken, TÜV Sertifikalı Flicker Free (titreşimsiz ekran) ve Low Blue Light (düşük mavi ışık) teknolojileri ile öğrencilerin göz sıhhatlerini korumaktadır.

BenQ interaktif ekranlara evvelce yüklenmiş olan EZWrite, bir dokunuşla interaktif öğrenmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış en üst seviye beyaz tahta uygulamasıdır. MS Office uyumluluğu, el yazısı tanıma, görüntü kaydetme ve işbirliği araçları da dahil olmak üzere birçok özellik sunar. Öğretmenler ders sırasında gösterdikleri bir gereç üzerinde notlar alabilir, bu sayfaları QR kod olarak öğrencileri ile kolay kolay paylaşabilir; ayrıyeten anlatılan dersin ekran kaydı yapılabilir ve sınıfta olmayan öğrencilere bahis anlatımı olarak gönderilebilir.

InstaShare uygulaması, dersler sırasında kusursuz kablosuz sunum ve yayın için tasarlanmış bir yazılımdır. Manzara ve ses evraklarını ve Full HD kalitesindeki görüntülerin problemsizce akışına imkan sağlar. Öğrenciler ayrıyeten, tabletlerindeki yahut dizüstü bilgisayarlarındaki içeriği yansıtabilir ve kusursuz işbirliği için 16 bireye kadar iştirak sağlanabilir.

Yalnızca öğrencinin değil öğretmenlerin de hayatını kolaylaştıran BenQ interaktif ekranlar, Hesap İdare Sistemi ile öğretmenlerin ferdî sistem ayarlarına ve klasörlerine direkt ulaşmalarını sağlayan bulut depolama hizmetlerine anında erişim sağlar.

Dahili Android sistemine, kablosuz internet ilişkisine, web tarayıcısına sahip dünyanın birinci sınıf için Smart Projektörü, öğretmenlerin bilgisayar yahut dizüstü bilgisayar kullanmadan çevrimiçi öğretim malzemelerine kablosuz olarak erişmesine ve paylaşmasına imkan sağlar. BenQ Smart Projektör, klâsik sınıf projektörlerinden farklı olarak dahili Android sistemine ve web tarayıcısına (Firefox) sahiptir ve öğretmenlerin çevrimiçi öğretim malzemelerini anında sınıfta aramasına imkan sağlar. Öğretmenler ve öğrenciler aygıtlarındaki raporları, fikirleri ve sunum slaytlarını dizüstü bilgisayarları, tabletleri ve akıllı telefonları desteklemek için tasarlanan Smart Projektöre tek bir tıklamayla gönderebilir ve sınıfta kablosuz olarak kolay kolay paylaşabilir. Dersler büsbütün ilgi cazip ve interaktif hale getirilebilir.

Karma ve uzaktan öğrenme için tasarlanmış web tabanlı beyaz tahta uygulaması ve görüntü konferans platformu Firefox, Chrome ve Safari tarayıcıları ile uyumludur ve öğretmenlerin sınıfta yahut meskenden katılabilecek öğrencilere çevrimiçi dersler sunmasına imkan sağlar.

Ayrıyeten öğretmenler, BenQ interaktif ekranın ve Smart projektörün entegrasyonu ile birlikte derslere katılan ve soruları gerçek vakitli halde yanıtlayan çevrimiçi öğrencileri görebilir, her öğrencinin dahili görüntü konferans ve işbirliği uygulaması ile derse dahil olduğunu hissetmesini sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu