İnternet

“Bergen” sinemasından birinci fragman yayınlandı.

Tüm Türkiye Bergen’i “Acıların kadını” olarak tanıyor ve maalesef ki yaşadığı sahiden de acı ve kahır dolu. Fantezi ve Arabesk kraliçesi olarak bilinen 80’li yılların tanınmış sahne sanatkarı olarak tanınması gerekirken hepimiz onu yüzünün bir kısmının kezzap ile yakılması sonucu acı dolu bir hayat yaşayan bayan olarak biliyoruz.

Bergen’e bu bahtsız olayı yaşatanın aslında o periyot evli olduğu Halis Serbes’in azmettirdiği biri olması periyoda damga üzere vurmuştu. O günden sonra hayatı asla eskisi üzere olmayan sanatkarın acı ve zorluklarla dolu hayatı şimdi yeni başlıyor. Halis Serbes’ten boşandıktan sonra sahnelere geri dönen Bergen, eski eşi Halis Özgür tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Sanatkardan geriye unutulmaz müzikleri ve yaşadığı şiddet kalmışken bu hayat hikayesini direktör Caner Alper ve Mehmet Binay sinema sinemasına aktarmaya karar verdi.

Sinemada Bergen karakterini ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah canlandıracak. Sinemada Farah Zeynep Abdullah ile birlikte birçok ünlü isim yer alıyor. Erdal Beşikcioğlu, Tibe Saran, Nergiz Öztürk, Şebnem Sönmez takımda yer alan isimlerden kimileri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu