Teknoloji

Bir It Takes Two Sineması yahut Dizisi Yolda

Oyun geliştiricisi Hazelight Studios’un, tanınan co-op macera oyunu It Takes Two’nun potansiyel bir sinema yahut televizyon uyarlamasını geliştirmek için yapım şirketi dj2 Entertainment ile birlikte çalıştığı bildiriliyor. GameSpot’un haberine nazaran, It Takes Two ile ilgili bu iş birliği ve uyarlama haberleri, birinci olarak Variety tarafından paylaşıldı.

Hazelight’ın kurucusu ve kreatif yöneticisi Josef Fares, “It Takes Two’da dünyayı ve kıssayı yaratmak benim ve grubum için çok eğlenceliydi. Birçok çılgın karakterin ve tıpkı derecede çılgın kooperatif aksiyon anlarının bulunduğu güçlü bir anlatıma sahip olduğu için olağanüstü bir sinema ya da televizyon uyarlaması için potansiyeli çok büyük.” dedi.

It Takes Two, Mart 2021’de piyasaya sürüldükten sonra geçen yıl ekim ayına kadar yaklaşık olarak üç milyon adet sattı. Stüdyo, bu satış muvaffakiyetini o sırada cüret verici olarak nitelendirdi ve akabinde aralık ayında oyun için resmi bir ticari marka müracaatında bulunuldu. Bu da oyunla ilgili diğer medya uyarlamalarının yapılabileceğine dair spekülasyonların çıkmasına neden oldu.

Görüntü oyunlarının sinema ve televizyon uyarlamaları; Sonic the Hedgehog sineması, Mortal Kombat serisi ve HBO’nun The Last of Us’ı üzere örneklerle giderek daha başarılı ve uygulanabilir bir trend haline geliyor. Bu ortada dj2, birebir vakitte Netflix’in Tomb Raider animesi, Disco Elysium’u temel alan bir canlı aksiyon gösterisi ve Sleeping Dogs’u temel alan bir sinemanın de üretimini üstlenen değerli bir imal şirketi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu