Teknoloji

Birinci Büyük Windows 11 Güncellemesi Şubatta Geliyor

Microsoft, Haziran 2021’de Amazon ile yaptığı bir iş birliği aracılığıyla Android uygulamalarını Windows 11’e getirme planlarını duyurmuştu. Windows 11 işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden kısa bir mühlet sonra, Windows Insiders programı kapsamında bu özellik sonlu bir kapasitede test edilmişti ve artık Microsoft cephesinden bu bilhassa ilgili yeni bir açıklama geldi.

TechSpot’un haberine göre Microsoft Eser Lideri Panos Panay, resmi Windows blogunda kısa mühlet evvel yayınlanan bir gönderide, Windows’a Microsoft Store ve Amazon ve Intel ile yapılan iştirakler aracılığıyla Windows 11’de Android uygulamalarının nasıl kullanılabileceğinin genel bir ön izlemesini içeren yeni tecrübeler getireceklerini tabir etti.

Bununla birlikte Panay bu blog gönderisinde, çağrıyı sessize alma ve davetin sesini açma, daha kolay pencere paylaşımı, hava durumu bilgilerini misyon çubuğuna getirme üzere misyon çubuğu iyileştirmeleri ve Notepad ve Media Player’ın yine tasarlanmış sürümleri de dahil olmak üzere Windows 11 işletim sistemine gelecek olan öbür yeni özelliklere de değinmeyi ihmal etmedi.

Windows 11, en azından Microsoft’a nazaran sağlam bir başlangıç yaptı. Panay, Windows’un artık aylık 1,4 milyardan fazla faal aygıtta yer aldığını ve Windows’ta geçirilen mühletin pandemi öncesi düzeylere nazaran %10 arttığını tabir etti. Ayrıyeten Windows kullanıcıları, Windows 11’e yükseltme teklifini, Windows 10’dakine kıyasla iki katı oranında kabul ettiler. Tekrar tasarlanmış olan Microsoft Store’a gelen trafik ise üç kat arttı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu