Oyun

Birinci Steam Deck Oyun Konsolları Şubat Ayında Gönderilecek

Valve, taşınabilir Steam Deck oyun konsolu ile ilgili bir güncelleme yayınladı ve bu düzgün bir haber üzere görünüyor. Şirket, birinci konsolların Şubat ayı sonuna kadar sahiplerine teslim edileceğini, bu nedenle daha fazla gecikme olmayacağını söylüyor. Bu ortada Valve oyun geliştiricilerine daha fazla sevkiyat yapmaya başladı.

Birinci üretim Steam Deck’ler Valve tarafından test edildi ve görünüşe nazaran her şey yolunda. Ön sipariş veren oyunseverler için birinci konsollar Şubat ayı sonuna kadar gönderilecek ve müşterilerin özel bir sayfadan kestirimi teslim mühletini denetim etmesi isteniyor.

Öte yandan Valve, birinci sevkiyatlar yapılmadan evvel Deck Verified programını kullanarak Steam Deck uyumluluğunu mümkün olduğunca çok oyunla desteklemek istiyor. Bunun için yazılım geliştiricilere yüzlerce Deck kiti gönderildi ve önümüzdeki aylarda daha fazlası gönderilecek.

Üreticinin planı, binlerce oyun içeren Steam kütüphanesini konsolu için filtrelere ayırmak. Her oyun incelendikten sonra üç kategoriden birine giriyor: Unsupported (desteklenmeyen), Playable (oynabilir lakin son kullanıcı tarafından kimi şeyler gerekebilir) ve Verified (konsolda tam uyumlu çalışan oyunlar). Test edilmeyen oyunlar ise Unknown (bilinmeyen) kategorisine giriyor.

Steam Deck, sürüme bağlı olarak 399, 529 yahut 649 dolarlık ön sipariş fiyatlarına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu