Oyun

Blizzard, Yeni Bir Warcraft Taşınabilir Oyunu Planlıyor

Activision Blizzard, üç aylık yarar raporunda bir Warcraft taşınabilir oyunu planladıklarını ve bunu bu sene sunmayı hedeflediklerini duyurdu. Basın açıklamasında, “Blizzard, 2022’de Warcraft serisi için değerli ölçüde yeni içerik planlıyor, buna büsbütün yeni taşınabilir Warcraft içeriğini birinci kere oyunculara sunmak da dahil.” sözlerine yer veriliyor. Basın bülteni, yeni oyun hakkında ne vakit daha fazlasının duyurulacağı hakkında detaylara girmiyor.

Bu gelişme, tüketicilerin 2021’de Call of Duty Mobile’a bir milyar doların üzerinde harcama yaptığını ve Candy Crush’ın uygulama mağazası gelir tablolarında devam eden hakimiyetini ortaya çıkaran kazanç raporuyla tam olarak örtüşüyor.

Öteki taraftan, Activision Blizzard’ın bu yıl için Warcraft taşınabilir oyununu planlaması enteresan. Şirket, Diablo taşınabilir oyunu olan Diablo Immortal’ı 2018 yılında duyurmasından bu yana geliştirilmekte ve yeniden bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu taşınabilir oyunun Diablo Immortal kadar kapsamlı olmaması ve hasebiyle tıpkı ölçüde geliştirme mühleti gerektirmemesi de mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu