Teknoloji

BMW en yeni teknolojileriyle CES 2022’ye damga vurdu

Covid-19 salgını sebebiyle 2021’de düzenlenemeyen Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show – CES), bir yıllık ortadan sonra 5-8 Ocak tarihlerinde kapılarını ziyaretçilere açtı.

Elektrikli mobilite konusunda otomotiv bölümünün önde gelen markalarından olan BMW, CES 2022 boyunca otomotiv dalında yeni bir çığır açan renk değiştirme teknolojisi BMW iX Flow (E Ink) ve BMW IconicSounds Electric ile BMW Theatre Screen teknolojilerini dünyanın beğenisine sundu. Bu donanımlara ek olarak marka, iX modelinin en güçlü versiyonu olan BMW iX M60’ı ve bu arabada birinci kez kullanılan Digital Arka Mode sürüş modunu da tanıttı.

CES 2022 fuarına damgasını vuran BMW’nin Flow – E Ink renk değiştirme teknolojisi, BMW iX modelinin üzerinde araba ve teknoloji tutkunlarına tanıtıldı. Otomotiv kesimine yeni bir boyut getiren bu teknoloji, arabanın dış yüzeyinin elektrik sinyalleriyle uyarılarak gövdenin istenilen rengi alabilmesine imkan sağlıyor.

Değişken renk yelpazesi sayesinde BMW iX Flow daha verimli bir araba haline geliyor. Açık ve koyu renklerin güneş ışığını yansıtma ve soğurma özellikleri dikkate alınarak geliştirilen bu teknoloji, araç içi sıcaklığı hava kurallarına nazaran optimum düzeyde tutabiliyor. Bu sayede arabanın klima sistemi araç içini soğutmak yahut ısıtmak için daha az efor sarf ederek güç tasarrufu yapabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu