Teknoloji

BMW ve Batman’ın müzik yıldızı Hans Zimmer’dan elektrikli araç sesleri için dev ortaklık!

Batman üçlemesinin o meşhur müziklerini yapan bestekar Hans Zimmer ile BMW ortasında hoş bir iştirak kuruldu. Alman devi Hans Zimmer’ın yapacağı elektrikli araç sesleri ile kalitesine kalite katmak istiyor.

BMW, arabanın geleceğini birden fazla formda benimsiyor: Bavyeralı araba üreticisi sırf elektrikli araçlara büyük yatırımlar yapmakla kalmıyor, tıpkı vakitte renk değiştiren gövde panelleri ve ses görüntüleri üzere farklı yeni teknolojiler geliştirerek onları havalı hale getirmeye çalışıyor.

Daha ilgi alımlı bir sürüş tecrübesi için ödüllü bestekar Hans Zimmer‘in, teoride çoklukla elektrikli araçlarda yaşanan şoför iştiraki eksikliğini telafi etmesi gereken canlı ses görüntüleri yaratmak ismine BMW ile iş birliği yaptı.

Artık ise BMW, “IconicSounds” ismini verdiği yeni ortam seslerini duyurdu. Sesler BMW i4 ve BMW iX‘te ön plana çıkarken, BMW‘nin M modelli araçları ise agresif tabiatlarına uygun özel ses görüntüleri alacak.

Yeni ses görünümleri, “Araçtaki sürüş sisteminin makul performans özelliklerini ve elektrikli bir BMW‘nin imza özelliklerini yansıtmak” için yaratıldı. BMW Group Tasarım Lideri Adrian van Hooydonk‘a nazaran bu, BMW MESKEN serisine çokça karakter katacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu