Teknoloji

Borusan Teknoloji Okulu Gençlere Fırsat Eşitliği Sağlıyor

Borusan Holding, Toptalent.co işe alım platformuyla birlikte hayata geçirdiği Borusan Teknoloji Okulu ile gençlere eğitim fırsatı sunuyor. Borusan çalışanlarının istekli olarak yer aldığı ve teknoloji alanında görüntüler hazırladıkları projede 8 farklı başlıkta eğitim içeriği 1 yıl boyunca fiyatsız olarak üniversite öğrencilerine, yeni mezunlara ve genç profesyonellere sunulacak.

Türkiye’nin önde gelen kümelerinden olan ve faaliyet gösterdikleri farklı alanlarla birlikte fırsat eşitliği, eğitim ve sanata yatırımlarıyla da öne çıkan Borusan Holding, Borusan Teknoloji Okulu projesini hayata geçiriyor. Bu projeyle eğitim üzere kıymetli bir araçla gençlere ulaşarak fırsat eşitliği sağlamayı amaçlayan Borusan, hazırlanan eğitimlerden herkesin fiyatsız olarak faydalanabilmesini hedefliyor.

Toptalent.co işbirliği ile yürütülen projede Borusanlı istekli eğitmenler teknoloji odaklı husus başlıkları ile ilgili eğitim içerikleri hazırladılar. Bilhassa üniversite öğrencisi, yeni mezun ve genç profesyonellere ulaşılması amaçlanan projede yeteneklerin hem yapay zeka, yazılım, robotik üzere bahislerde bilgi sahibi olması hem de Borusan bünyesinde kullanılan teknolojilerin aktarılması planlanıyor. Borusan Mannesmann, Borusan Lojistik, Supsan, Borusan Cat, Borusan Otomotiv, Borçelik ve Borusan EnBW Güç şirketlerinden 10 eğitmen, mühendislerin çalışma alanları, yapay zeka, otomotiv teknolojileri ve mobilitenin geleceği, otomasyon teknolojileri üzere 8 farklı husus başlığında görüntüler hazırladı. Eğitim görüntüleri Toptalent’ın eğitim platformu olan Toptalent Business School websitesi’nde 1 yıl boyunca herkese açık ve fiyatsız olarak yer alacak. Her modül sonunda iştirakçiler bir test çözecek, %80 ve üzeri oranında muvaffakiyet sağlayanlara Borusan Teknoloji Okulu Muvaffakiyet Sertifikası verilecek.

Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal Bağlantı Küme Lideri Nursel Ölmez Ateş, Borusan olarak eğitimde fırsat eşitliğine büyük değer verdiklerini vurguluyor: “Geleceğin iş yapış süreçlerini, geleceğin teknolojilerini tasarlamak için bugünden çalışmamız ve gençlere fırsatlar sunmamız gerekiyor. Borusan Teknoloji Okulu’nun bu manada fark yaratacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Proje tıpkı vakitte Borusan’ın sürdürülebilirlik odak alanlarından inovasyon ve insan ile de örtüşüyor. Geleceğin yeteneklerini iş dünyasına hazırlamak birebir vakitte mühendisliğe ve teknolojiye ilgi duyan gençlere Borusan’ı tanıtmak, onlarda farkındalık sağlamak ve Borusan’ın genç yetenek muhtaçlığına kaynak yaratmak için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projede istekli olarak yer alan Borusan çalışanlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Gelecekteki meslektaşları için hazırladıkları bu görüntüler çok pahalı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu