Teknoloji

Bu Audi Tesla Model X’e Rakip Audi!

Audi gözünü çok güçlü rakibine Tesla Model X’e dikti. Dikkat cazip elektrikli model 2023 Audi RS Q6 piyasanın tozunu almaya geliyor. Audi’nin savlı modeline kısa ve öz olarak gelin yakından bakalım.

Audi‘nin yakında BMW iX ve Tesla Model X‘e direkt rakip olan Q6 e-tron‘u piyasaya süreceğini bir müddettir biliyorduk. Bu model hem fiyat hem de boyut olarak Q4 e-tron‘un üzerinde yer alacak ve VW Kümesi‘nun Porsche ile ortaklaşa geliştirilen yeni Premium Platform Electric (PPE) mimarisine sahip birinci Audi. Yaklaşan büsbütün elektrikli olan Porsche Macan da bu platformu kullanacak.

Audi’nin Q6 ile işleri bir adım daha ileri götürmek için sıfır vakit kaybettiğine dair muhakkak delilleri ortaya çıktı. RS Q6 e-tron’un tanıtılması için artık hazır olun. Alman araba üreticisi, RS Q6 isim plakası için bir ticari marka müracaatında bulundu ve bu model olağan Q6 e-tron üzere, global bir model olacak.

Bu noktada, bu yüksek performanslı Audi KONUT Crossover ile ilgili belli bir detaya sahip değiliz, lakin Audi‘yi tanıdıkça Tesla Model X Plaid modelinin muhtemelen yeni rakiplerinden birisi olacak. Bu sebeple araç, 2.5 saniyelik 0 ila 96 KM / saat sürat, 9.9 saniye çeyrek mil hız, 1.020 beygir gücü ve 539 KM menzil üzere özellikleri bünyesinde barındıracağı manasına geliyor.

Şu anda Audi’nin en güçlü büsbütün elektrikli aracı, 3,3 saniyede 96 KM sürate ulaşabilen 590 beygirlik RS e-tron GT‘dir. VW Group ailesiyle daha da fazla karşılaştırmak gerekirse, Porsche Taycan Turbo S birebir süreci 2,2 saniyede yapıyor.

Özel görselleştirmemiz, RS Q6‘nın muhtemelen nasıl görüneceğini gösteriyor. Geliştirilmiş bir ön ızgara, daha büyük ve daha agresif şekilde tekerlekler ve uygun ‘RS’ arması ile her zamanki RS klasiğine sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu