Teknoloji

Bu türlü artırım görülmedi: Citroen C4 fiyatları uçtu

Fransa merkezli otomotiv devi Citroen, 2022 yılının fiyat listesini yayınladı. Ortaya çıkan listeye nazaran birtakım arabalar indirim alırken kimileri ise zamlandı. İşte zamlanan modellerin başında da Citroen C4 geliyor. Yeni kasası ile bir arada SUV kimliğine bürünen araç, hayli sevilmişti. Lakin görünüşe bakılırsa onu satın almak isteyen tüketiciler artık iki defa düşünmek zorunda kalacak. Çünkü arabanın fiyatı son yapılan artırım sonrasında adeta tepeyi gördü.

Bu türlü artırım görülmedi: Citroen C4 fiyatları uçtu

Citroen C4 baz donanım düzeyinde kullanıcılara 1.2 litrelik akaryakıtlı bir motor sunuyor. 100 beygir gücünde olan bu motora ise 6 ileri manuel bir şanzıman eşlik ediyor. Markanın Feel olarak isimlendirdiği bu donanım için istediği para ise tam 464.500 TL düzeyinde.

. Yani yarım milyona yakın para verip hala manuel vites otomobil sunuluyor olması trajikomik. Bu durumun tüketicilerin kararında belirleyici olacağı epeyce açık.

Çünkü Citroen C4’ün piyasada çok önemli rakipleri bulunuyor. Hasebiyle şirketin fiyat indirmek yerine arttırma yoluna gitmesi oldukça enteresan bir durum.

Citroen C4 tasarımsal manada epey şık duran bir araba. Ayrıyeten yerden yüksek yapısı onu SUV sevenlere de yakınlaştırıyor. Fakat 464.500 TL’ye manuel olarak sunulması onun en değerli dezavantajı. Bu noktada yorum ve tercih sizlerin yani tüketicilerin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu