Teknoloji

Büyük Windows 11 Güncellemesinin Testleri Yakında Başlıyor

Windows 11 test kullanıcıları, kod ismi “22H2 Sun Valley 2” olan bir sonraki ana özellik güncellemesiyle ilgili yakında yenilikler almaya başlayabilir. Windows 11 şu anda faal geliştirme kanalından (rs_prerelease) erken sürümler almaya devam ediyor ve bunların nihayetinde “Sun Valley 2” ya da “Windows 11 22H2” sürümü olarak belirlenmesi bekleniyor.

Microsoft yöneticileri, Dev Channel’da dağıtılan sürümlerin muhakkak bir özellik güncellemesine bağlı olmadığını onaylamıştı. Yani vakit zaman paylaştığımız Insider geliştirmelerinin bağlı olduğu muhakkak bir sürüm yok.

Geliştirmeye aşina olan kaynaklara nazaran, vazife çubuğundaki ve işletim sisteminin öbür alanlarındaki büyük değişiklikler, yakındaki önizleme yapılarında görünmeye başlayacak. Ek olarak, Windows 11’in mevcut geliştirme ünitesindeki ana tabanın “4 Mart’ta tamamlanacağına” dair yeni bir doküman çevrimiçi olarak yayınlandı. Fakat tekrar de Dev Channel’a yeni özellikler ve derlemeler gelmeye devam edecek. Öte yandan 4 Nisan’da Windows 11 Nickel sürümü “Yapılandırma tamamlandı” olarak işaretlenecek ve hiçbir büyük değişiklik yapılmayacak.

Mevcut yahut yaklaşmakta olan geliştirmelerin önümüzdeki Windows 11 22H2 sürümüne eklenme ihtimali var. Evvelki raporlara nazaran, Windows 11 22H2 özellik güncellemesi üzerindeki çalışmaların yazdan evvel tamamlanması bekleniyor. Lakin gelecekteki önizleme derlemelerinde bir sürü aksaklık olmaya devam edecek. Diğer bir deyişle, Windows Insider programına katıldıysanız ve yeni özellikleri test etmek istemiyorsanız Beta Channel’a geçmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu