Teknoloji

Çalınan EVGA RTX 30 Ekran Kartlarının Akıbeti Aşikâr Oldu

Bir kamyon dolusu EVGA RTX 30 ekran kartı çalınmıştı ve üretici tarafından resmi açıklamalar yapılmıştı. San Francisco’dan Güney Kaliforniya’ya giderken çalınan kartların bedeli 330 ile 1960 dolar ortasında değişiyordu. The Vietnamese Gaming Drama Facebook kümesinden bir kullanıcı ise çalınan malların perakende olarak tekrar satıldığına dair delilleri olduğunu bildirdi.

Birinci vakitlerde kaybolan kartların bir grup tarafından çalındığı ve toplumsal medya satış kanallarında satılacağı varsayım ediliyordu. Lakin vaziyete bakılırsa işler büsbütün farklı.

Kullanıcılardan biri, iki RTX 3080 Ti kartı satın aldı ve eserlerin garantisini doğrulamak için web sitesine gitti. Lakin EVGA web sitesinde kartın çalıntı olduğuna dair bir ikaz gördü. Vietnam’a ulaşan sevkiyat, bu GeForce RTX 30 partisini 1 aylık hudutlu garanti müddeti ve olağandan daha düşük fiyatlarla sunan büyük bir PC tedarikçisi tarafından satın alınmış görünüyor. Bu durum ise çoklukla “resmi olmayan” kanallardan ithal edilen eserlerde yaşanıyor.

PC donanımları satan mağazanın Vietnam’da yer aldığı ve epey büyük bir satış noktası olduğu belirtilmiş. Satıcı için bu tuhaf bir durum ve Cong Nguyen PC mağazasının EVGA ile temasa geçmesi bekleniyor. Öte yandan bu kartları alan bireyler için durum daha da berbat zira farkında olmadan çalıntı eser alıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu