Oyun

Call of Duty Çağdaş Warfare 2 ve Warzone 2 Onaylandı

Activision ve Infinity Ward tarafından sessiz sedasız bir biçimde sonraki Call oıf Duty projeleri olan Call of Duty Çağdaş Warfare 2 ve Warzone 2 onaylandı. 2019 imali Çağdaş Warfare ve oynaması fiyatsız Warzone oyunlarının devamlarının bu halde duyurulması doğal ki enteresan oldu. Olağanda yıllık Call of Duty oyunlarının yaz aylarında duyurulduğunu hatırlatalım.

Bu ortada her iki oyuna yeni bir oyun motoru güç verecek. Infinity Ward Ortak Stüdyo Lideri Pat Kelly stüdyonun yıllardır bu yeni araçlar üzerinde çalıştığını paylaşmış durumda. Ek olarak, mevcut Warzone’da bir sorun haline gelen ortak motor sayesinde iki oyun ortasında daha yeterli bir ahenk ve her yıl yayınlanan Call of Duty oyunlarıyla geçişler olacak.

Açıklamaya nazaran yeni Warzone ise yesyeni bir ortam, “Battle Royale’ın muazzam bir evrimi” ve daha fazla detaylandırılmamış gizemli bir sandbox modu içerecek. Çağdaş Warfare’ın standart tek oyuncu ve çok oyunculu tekliflerle gelmesi bekleniyor Infinity Ward da her iki eserin de geliştirilmesine öncülük ediyor.

Call of Duty: Çağdaş Warfare devam oyunu 2022 sonbaharında PC, Xbox ve PlayStation platformlarına çıkacak. Yeni Warzone içinse şimdi bir tarih aralığı verilmiyor. Microsoft’un Activision Blizzard alımı sonrasında da Call of Duty oyunlarını rakip platformlarda sürdürme planlarını doğruladığını da not olarak düşelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu