Oyun

Call of Duty Serisi, 2024’ten İtibaren PlayStation’da Olmayabilir

Activision Blizzard’ın Microsoft tarafından satın alınmasının akabinde, oyun şirketinin Call of Duty serisinin sonraki üç oyununu PlayStation’da yayımlamayı taahhüt ettiği bildiriliyor. Bloomberg’in belirttiğine nazaran, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Çağdaş Warfare serisine yeni bir giriş olduğu söylenen bu yılki Call of Duty oyunu, PlayStation konsollarında satışa sunulacak.

GameSpot’un paylaştığı habere nazaran, şu anda geliştirilmekte olan öteki iki Call of Duty oyunundan birinin üzerinde şu anda Treyarch çalışıyor. Öbür oyun ise 2020 yılında çıkarılan fiyatsız battle royale oyunu Call of Duty: Warzone’un yeni bir yinelemesi. Bu oyun projelerin her ikisinin de 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xbox markasının başındaki isim olan Phil Spencer, geçen hafta Sony ile serinin geleceği hakkında konuşmuş ve mevcut mukavelelerin yerine getirileceğini ve Call of Duty’nin PlayStation’da kalacağını doğrulamıştı. Fakat bu yeni haber, sıradaki üç CoD oyununun da PlayStation için piyasa sürülmesinden sonra (yani 2024 yılından itibaren), Microsoft’un franchise’ı Xbox ve PC ekosistemi için özel hale getirebileceğine işaret ediyor.

Tüm bunların yanı sıra Bloomberg muhabiri Jason Schreier, Activision’ın Sony ile olan kontratının, satın alma sürecinin ne vakit sona ereceği ile ilgili olmadığını ve kelam konusu kontratın Microsoft’un duyurusundan evvel imzalandığını da açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu