İnternet

Cem Yılmaz 2023’te Çıkacak Olan Yeni Sinemasını Duyurdu

Ünlü komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz, son vakitlerde yeni projeleriyle karşımıza çıkıyor. Son olarak ünlü komedyenin canlı olarak gerçekleştirdiği Diamond Seçkine Platinum Plus stand-up gösterisinin, 31 Aralık tarihinde; yani yılbaşı gecesinde tanınan sinema ve dizi izleme platformu Netflix’e geleceğini sizlerle paylaşmıştık.

Bunun yanı sıra 48 yaşındaki Yılmaz, geçtiğimiz aylarda NFT (non-fungible token) furyasına katılarak kendi oluşturduğu yapıtlarını OpenSea platformu üzerinden satışa sunmuş ve 190 bin TL civarında para kazanmıştı. Ünlü komedyen artık de yeni projesinin ne olacağını toplumsal medya hesabı üzerinden hayranlarıyla paylaştı.

“Galata Canavarı”

Türkiye’de ses getiren birçok projeye imza atan Yılmaz, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yeni projesinin ismini ve afişini hayranlarıyla paylaştı. Ünlü komedyen, paylaştığı birinci tweet’te, “Oldu olacak 2023’de izleyeceğimiz sineması de duyurayım tam olsun!” tabirlerine yer vererek sinemanın İngilizce afişini yayımladı. Bunun akabinde ise ‘Galata Canavarı’ isimli projenin Türkçe afişi, Yılmaz tarafından paylaşıldı. Afişte, “İstanbul’u Allak Bullak Eden Sanaatkâr Cinayetlerinin Hikâyesi” ibareleri dikkat çekti.

Proje hakkında şu an için fazla ayrıntı bulunduğunu söyleyemeyiz. Fakat birçok insan, ‘Galata Canavarı’nın, 2010 yılında vizyona giren Yahşi Batı sinemasının devam sineması olabileceğini ve Aziz Vefa isimli karakterin İstanbul’daki maceralarını ele alabileceğini düşünüyor. Esasen ünlü oyuncu 2019 yılında yaptığı bir açıklamada da Yahşi Batı’nın devam sinemalarının öyküsünün hazır olduğunu söylemişti.

Yılmaz 2019’da verdiği demeçte, bu sinemalardan birinin ‘Galata Cinayetleri’ olduğunu belirtmiş ve sanatkarları öldüren bir seri katil üzerine olacağını ve Yahşi Batı takımının yer alacağını açıklamıştı. ‘Galata Canavarı’ ismiyle duyurulan yeni proje de hayranların iddialarının hakikat olabileceğini ve Yahşi Batı’nın uzun vakittir beklenen devam sinemasının yakın vakitte bizlerle buluşabileceğini gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu