Teknoloji

Chrome ‘Resim İçinde Resim’ Modu Büyük Bir Güncelleme Alıyor

Google, Chrome’un fotoğraf içinde fotoğraf (picture-in-picture) modunda kullanıcıların görüntü olmayan içeriği açmasına müsaade verecek büyük bir değişiklik yapmayı planlıyor. Bu özelliğin yeni sürümü, web’de gezinmeye devam ederken imajlar gibi etkileşimli medya içeriklerini yahut ses üzere belli gömülü içerik cinslerini destekleyebilir.

Bildiğiniz üzere Google Chrome’un mevcut fotoğraf içinde fotoğraf özelliği sadece görüntüleri oynatabiliyor. Lakin yaklaşan bir güncellemede, etkileşimli HTML içeriğini bu pencere içinde oynatmak mümkün olacak ve bu da kullanıcılar için çoklu misyonları kolaylaştıracak.

Proje şu anda PIP 2.0 olarak isimlendiriliyor ve PiP penceresinde etkileşimli HTML içeriğinin aktifleştirilmesini hedefliyor. Etkileşimli içerik öznel bir terim, bu nedenle arama motoru devinin fotoğraf içinde fotoğraf modu için neler yapmayı planladığını tam olarak bilmiyoruz. Lakin ses, gömülü içerikler, iframe, img ve daha fazla içerik için takviye bekleyebiliriz.

Bu geliştirmeye ek olarak, Google ayrıyeten Windows’ta Chrome için ek tasarım geliştirmeleri üzerinde çalışıyor ve daha evvel kimi ayrıntılar paylaşmıştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu