İnternetOyunTeknoloji

Chvrches: ‘Bu kaçınılmaz – bir video oyunu kazanacağız’

Chvrches, gelecekte tam bir video oyunu kazanmalarının “kaçınılmaz” olduğunu söylüyor.

Grup daha önce Grand Theft Auto V, Mirror’s Edge Catalyst, Forza ve Death Stranding gibi oyunlara müzikleriyle katkıda bulundu.

İskoç grup şimdi “müziğin çok önemli bir role sahip olduğu türden bir proje” aradıklarını söylüyor.

Martin Doherty, BBC Sounds’ Press X to Continue podcast’ine, “Bir noktada bir maç kazanmamızın kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum” dedi.

  • Devam etmek için X’e basın, bu hafta üçüncü serisiyle geri dönüyor

Martin, “Tüm tutkumuz oyun endüstrisinde olana kadar Mirror’s Edge’den Death Stranding’e geçtik,” diye devam ediyor.

“Kayıt yapmaktan veya şarkı çıkarmaktan vazgeçmeyeceğiz.

“Ancak, özellikle Iain [Cook’un] arka planı ve film kompozisyonu ile gerçekten dişlerimizi sokabileceğimiz daha uzun biçimli bir oyun projesi bulmamız sadece bir zaman meselesi.

‘Oyunları anlamak zorundasın’

Chvrches’in video oyunları için ürettikleri müzikle gerçekten bağlantı kuracak “soyağacına” sahip olduğuna inanıyor.

“Gerçekten puan kazanmak için oyunları anlamanız gerekir ve oyun takıntılı iki müzisyenle daha tanışmayacaksınız” diye ekliyor.REKLAMCILIK

Grup, bir film müziği yapmaktan veya sadece arka plan müziği sağlamaktan daha fazlasını yapmak istiyor.Death Stranding: ‘Trump ve Brexit’e bir tepki

Iain için hayalindeki proje, oyuncunun oyun içi müziğin kalıbını ve temposunu yaptığı veya etkilediği bir oyun üzerinde çalışmaktı.

Iain, “Sanırım kişisel olarak aradığım şey, müziğin daha önemli bir role sahip olduğu, müziğin birinin hikayesinin arka planından ziyade gerçekten deneyimin bir parçası olabileceği türden bir proje,” diye açıklıyor Iain.

“Gerçekten yaptığınız veya bir şekilde etkilediğiniz Tetris Effect gibi oyunlar hakkında düşünürseniz, oyununuzun müziği – Rez, elbette, muhtemelen en iyi bilinenidir – buna bayılıyorum.

“Ne kadar hızlı ve iyi çalarsanız, müzik o kadar gelişir – böyle şeyleri seviyorum, aslında oyun oynama deneyiminin ve duygusunun bir parçası haline geliyor.”

Oyun yapmak için ‘sabır’ yok

Ancak bir zamanlar kendi oyununu yapmak için planlar yapmasına rağmen, Iain “bunu profesyonellere bırakmaktan” mutlu olduğunu söylüyor.

“Sadece güzel, basit bir shoot-em-up yapmak için oyun içi geliştirme yazılımını kullanarak kafamı dağıtmaya çalıştığım bir nokta vardı” diyor.

“Bu turda yapılacak bir şey olacaktı, bilirsiniz – ranzada oturup bunları öğrenmek.

“Ama diğer sanat formlarını öğrenmek için sabrım olduğunu gerçekten bilmiyorum, anlıyor musun? Daha iyi bir müzisyen olmayı öğrenmek istiyorum.”

Grup tur otobüslerinde oyunlar oynuyor ve Martin için kendisini “hayatta kalan” bir Destiny oyuncusu olarak tanımlıyor.

“Bu sadece oyuna takıntılı olduğumdan değil – ki öyleyim – ve sadece en iyi silah oyunu olması değil” diyor.

“Orada öyle bir arkadaş topluluğu oluşturdum ki – özellikle pandemi sırasında – sosyal grubunuzun bir uzantısı haline geldiler.

“Son yedi yılda bu oyunun büyüyüp gelişmesini izlemek gerçekten ilginç ve eğlenceli bir şey oldu.”

Ancak ön kadın Lauren Mayberry, oyun hatasını grup arkadaşlarıyla paylaşmıyor.

Martin, “Arka salondan mümkün olduğunca uzakta uyumaya çalışıyor,” diye gülüyor.

“Gerçekten onunla hiç ilgilenmiyor. Eğer oyun seni erkenden almıyorsa, o zaman seni hiç anlamayabilirmiş gibi hissediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu