Teknoloji

Çip Krizinden Canon Yazıcı Toner Kartuşları da Etkiledi

Global çip krizinin Canon’un tonerlerini üretme halini değiştirdiği bir takviye gönderisinde duyuruldu. Canon süreksiz bir tedbir olarak şimdilik çipsiz olmayı seçti ve bu nedenle yazıcıları ve öteki çeşitli çok fonksiyonlu aygıtları için çipsiz toner kartuşları üretme kararı aldı. Çipsiz tonerler Şubat ayı civarında deverana girecek. Bu süreksiz bir tedbir olduğundan şirket olağan toner kartuşlarının gelecekte geri dönmesini bekliyor.

Şirket açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Küresel yarı iletken çip derdi, birçok elektronik aygıtın ve kimi aksesuarların tedariğini etkiliyor. Etkilenen aksesuarlar ortasında Canon’un kurumsal yazıcıları ve çok fonksiyonlu aygıtları (MFD’ler) için toner kartuşu yer alıyor.

Canon, müşterilerimizin bir baskıyı kaçırmamasını sağlamak için, toner kartuşlarını tedarik edebildiğimizden emin olmak için çip zahmeti konusunda yenilikler yaptı. Canon, çipsiz toner kartuşları üretmeye başladı. Müşterilerimizin tecrübelerinde kimi kaçınılmaz, fakat küçük değişiklikler olsa da yeniden de olağan biçimde yazdırabileceksiniz.”

Tonerin içindeki çip, özgün Canon eserlerini belirlemeye yardımcı oluyor ve başka şeylerin yanı sıra kullanım düzeyleri hakkında kullanıcıları uyarıyor. Öte yandan, çipsiz bir toner yazdırma sürecini etkilememeli.

Canon takviye yazısında çipsiz tonerlere sahip aygıtlardan kaynaklanan kusur istemleriyle nasıl başa çıkılacağını detaylı olarak açıkladı. Gönderide ayrıyeten etkilenen tüm toner eserleri de listelenmiş durumda.

Canon mürekkep kartuşları hakkında daha evvel şirketin yazıcılarının mürekkebi bittiğinde tarama üzere başka fonksiyonları devre dışı bıraktığı için dava açıldığını da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu