Teknoloji

Clubhouse’a Web Üzerinden Dinleme Dayanağına Geldi

2020 yılında dikkat cazibeli bir çıkış gerçekleştiren Clubhouse’da bir sohbete katılmak için uygulamayı açmak gerekiyordu. Öte yandan, bu durum artık değişiyor. Birinci olarak ABD’de yaşayan kullanıcılar bir web tarayıcısı kullanarak Clubhouse tekrarlarını ve canlı odaları dinleyebilecek. Servisi bu biçimde kullanmak için oturum açmaya da gerek yok.

Clubhouse, özelliğin deneysel olduğunun altını çiziyor. Bu nedenle yanlışlarla karşılaşılması mümkün. Ek olarak şirket, kullanıcılar bu dayanağı faydalı bulursa daha fazla ülkeye yayılacağını tabir ediyor. Benzeri formda, vakit içinde daha fazla oda tipini ve Clubhouse tecrübesinin başka kısımlarının de desteklenmesi düşünülecek.

Ayrıyeten şirket, paylaşım özelliğini de güncelliyor. Bir konuk odasındayken, bir toplumsal ağ yahut iletileşme uygulaması aracılığıyla bir oturuma temas göndermek için arayüzün alt kısmında bulunan Paylaş düğmesine dokunabileceksiniz. Birinci seçeneği belirlediğinizde, odayı tanımlamak için bir yorum eklemeniz de mümkün. Bu canlı bir odaysa, takipçileriniz katılabilmeleri için bildirim alacak.

Her iki güncelleme de Clubhouse’un daha geniş çapta erişilebilir hale getirilmek istendiğinin birer göstergesi diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu