Teknoloji

Corsair, Yeni K70 RGB PRO Oyuncu Klavyesini Tanıttı

Oyun ekipmanları ve bilgisayar bileşenleri üreten Corsair, K70 serisinin yeni üyesi K70 RGB PRO modelini duyurdu.

Yeni K70 RGB PRO, tam uzunluk bir K70 modelinin yine tasarlanmış hali. Alüminyum kasaya sahip olan klavye, alıştığımız halde tekrar Cherry MX mekanik anahtarlarla geliyor. Bu anahtarlar ise 100 milyon basım ömrüne sahip. Klavyenin switch portföyünde MX Red ve MX Speed dahil toplamda 5 adet seçeneğiniz var. Ayrıyeten tüm switch cinsleri, özel tuş ekibi takviyesiyle birlikte geliyor.

Tasarım konusunda da olağan K70 modelinin çizgisini koruyan K70 RGB PRO, silindir biçimindeki ses denetimi düğmesi, medya içerikleri için özel denetim tuşları ve mıknatıs yardımıyla sabitlenen bilek takviyesi ile birlikte gelecek. Ayrıyeten klavyenin çıkarılabilir Type-C kabloya sahip olduğunu da belirtmek gerek.

Corsair, K70 RGB PRO modeline AXON ismi verilen bir teknolojiyi dahil etti. Bu teknoloji sayesinde klavye artık rakiplerine nazaran 8 kat daha süratli yansıma mühleti sunmayı vadediyor. iCUE yazılımıyla denetim edilecek olan mekanik klavye, her bir tuş altında birbirinden bağımsız LED aydınlatma ünitesi bulunduruyor. Bu sayede istediğiniz efektleri kendiniz üretebiliyor, isterseniz de hazır profillerden birini seçebiliyorsunuz.

Son olarak Corsair K70 RGB PRO’nın Mart ayından itibaren Avrupa ülkelerinde satışa çıkmaya başlayacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu