Oyun

Crusader Kings III, PS5 ve Xbox Platformlarına Geliyor

Paradox Interactive, Crusader Kings III oyununun 29 Mart tarihinde PlayStation 5 (PS5) ve Xbox Series X|S platformlarına geleceğini duyurdu.

Crusader Kings 3, oyuncuların bir Orta Çağ krallığını denetim ettiği büyük bir strateji oyunu. Oyun 2020 yılında PC için piyasaya sürüldü. Bu tıp menü yüklü bir oyunun PC’den nasıl aktarılacağı doğal ki merak konusu fakat Paradox ve Lab42’deki geliştirme grubu, tecrübenin oyun kumandası ile çalışmasını sağlamak için emek vermiş durumda.

Bu, oyuncuların tetik tuşları ile birçoklarına erişebilmeleri için kullanıcı arayüzünü tekrar tasarlanması manasına geliyor. Ayrıyeten savaşları otomatikleştirme seçeneği de mevcut. Bu nedenle savaşla ilgilenmeyen oyuncuların kuvvetli çatışmalara girmesine gerek kalmıyor.

PS5’te Crusader Kings III, DualSense oyun kumandasından yararlanacak. Örneğin, hükümdarınız ne kadar gerilim altındaysa, analog tetiklerde o kadar fazla direnç hissedeceksiniz. PS5’te değilseniz, haritadaki yanıp sönen kırmızı kenarlık sayesinde hükümdarınızın gerilim seviyesinin âlâ bir görsel göstergesini almaya devam edeceksiniz.

Crusader Kings III, PC’de 1 milyondan fazla satarak bir hit oldu. Oyunun konsollara gelmesi onu daha da büyük bir kitleye açacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu