Oyun

Dark Souls Sunucuları, Elden Ring Çıkana Kadar Kapalı Kalacak

Bandai Namco ve From Software, PC’de Dark Souls serisini çevreleyen ve devam eden teknik meselelere cevap vererek Dark Souls, Dark Souls 2 ve Dark Souls 3 sunucularının şirketler mevzuyu araştırırken çevrim dışı kalacağını söyledi. Toplumsal medyada yayınlanan bir açıklamada, Elden Ring piyasaya çıkana kadar sunucuların kapalı kalacağı belirtildi.

Dark Souls oyunlarının, oyunları ve oynandıkları bilgisayarları ihlallere açık hale getiren güvenlik açıkları içerdiği bildirildi. Elden Ring’in ağ testlerinde ortaya çıkan emsal temel meseleler, bu durumun ay sonunda çıkacak olan oyunu da etkileyebileceğini gösteriyor. From Software’in bu riskten daha evvel haberdar olduğu, fakat bu vakte kadar bu mevzuda harekete geçmediği belirtilmiş.

Bandai Namco ve From Software yaptıkları açıklamada, Elden Ring’e yönelik “soruşturmayı genişlettiklerini” ve “bu oyun için tüm maksat platformlarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığından” emin olacaklarını tabir ettiler. Dark Souls sunucuları, bu sorun nedeniyle Ocak ayının sonundan beri çevrim dışı durumda.

Elden Ring, 25 Şubat’ta PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Geçtiğimiz günlerde From Software’in merakla beklenen yeni souls-like oyununun “New Game+” moduyla ilgili ayrıntılar açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu