Teknoloji

DDR4 ve DDR5 Takviyeli Gigabyte B660 Anakartlar Listelendi

Ana akım 12. kuşak Alder Lake işlemciler ve Intel 600 serisi anakartlar yaklaştıkça sızıntıların sayısı da artmaya devam ediyor. Daha evvel MSI B660 anakartların erken fiyatlandırmalarına değinmiştik. Sırada Gigabyte var ve şirketin sunacağı anakartların tam bir listesi yayınlandı.

Gigabyte, orta sınıf B660 yonga setine dayalı AORUS, Gaming ve UD serisi anakartları piyasaya sürecek. Modeller standart ATX’ten Micro-ATX form faktörüne kadar değişecek ve ne yazık ki görünürde Mini-ITX kartları yok.

B660 serisi tabloda gördüğünüz üzere DDR5 ve DDR4 tabanlı anakartlar olmak üzere ikiye bölünüyor. Görünürde DDR4 modellerin sayısı fazla ve daha uygun fiyatlı olarak birçok kullanıcının odak noktası bu anakartlar olacak. Ayrıyeten yeni kuşak LGA1700 anakartlar, AC (WiFi 5) yahut AX (WiFi 6) üzere bir dizi WiFi temasıyla sunulacak ve böylelikle model sayısı artış gösteriyor.

AMD yonga setine dayalı AORUS Master’ın piyasaya sürülmesinin akabinde Gigabyte bir B660 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hatırlatmak gerekirse bu tasraım Intel B560 serisi için mevcut değildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu