Teknoloji

Dell XPS 13 Plus ve UltraSharp Tanıtıldı

Dell Technologies, XPS 13 Plus ve yeni UltraSharp monitörünü tanıttı.

XPS 13 Plus, yüzde 55 oranında daha yeterli hava akışı sağlayan daha büyük fanlarla desteklenen, 12. Jenerasyon Intel® Core™ 28W işlemciyle (önceki jenerasyonda 15W’a kadar) tasarlanan birinci XPS 13 model olarak dikkat çekiyor. Kolaylaştırılmış iç tasarım ve uçtan uca ekranlar, yaratıcı tecrübeleri odak noktası hâline getiriyor. Ayrıyeten pil teknolojisi, kullanıcılara kesintisiz bir tecrübe vadediyor. Kullanıcılar, dizüstü bilgisayarın pil ömrünü bir saatten daha kısa müddette yaklaşık yüzde 80’e çıkaran Express Charge 2.0 ‘la çalışırken süratlice şarj da edebiliyor.

XPS 13 Plus, açık (Platin) ve koyu (Grafit) olmak üzere vakte iki renk seçeneği sunuyor. Özel olarak geliştirilmiş bir yüzey kaplamasına sahip olan aygıtın dizaynında, dikkat dağıtıcı ögeleri ortadan kaldırmak ve bütünsel bir görünüm sunmak için birbiriyle uyumlu tonlara sahip ayrıntılar bulunuyor. Böylece sadelik ve yalınlığı ön plana çıkaran çağdaş ve estetik bir görünüm sunuyor.

XPS 13 Plus’ın tuşlar ortası boşluksuz klavyesiyse her tuşa basıldığında rahat ve verimli bir kullanım tecrübesi vadediyor. Aygıt, medya ve işlev tuşları ortasında kolaylıkla geçiş yapılmasını sağlayan yeni bir kapasitif dokunmatik tecrübesi de getiriyor. Ayrıyeten klasik dokunmatik yüzeyin yerini, dokunsal özellikli cam dokunmatik yüzey alıyor.

Duyuların, yaratıcı süreçlere büyük bir katkı sunduğundan hareketle yola çıkan Dell Technologies’in yeni XPS 13 Plus’ta hem imgeyi hem de sesi güzelleştirdiği görülüyor. 4 taraflı InfinityEdge ekranıyla neredeyse çerçevesiz bir görüntüleme tecrübesi sunmaya devam eden yeni XPS 13 Plus, netliği artırmak ve tartısı azaltmak için ekrandaki katman sayısını da azaltıyor. Kullanıcıların kendi içeriğini oluşturmaları, sevdikleri bir içeriği izlemeleri yahut dinlemeleri kelam konusu olduğunda da, geliştirilmiş dörtlü hoparlör tasarımı daha yüksek ses ve geniş dinamik aralığı daha âlâ bir tecrübe için devreye giriyor. Üst taraflı çalışan iki hoparlör klavyenin altında gizlenirken, aşağı istikametli hoparlörler taban kısmında yer alıyor. Bu da müzik, sinema ve konferans görüşmeler için üstün ses kalitesi sağlıyor.

Dell UltraSharp 32 4K Görüntü Konferans Monitörü, UltraSharp Web Kamera, yankı önleyici çift mikrofon ve 14W hoparlörlerle geliyor. IPS Black panel teknolojisiyle sınıfında bir birinci olan monitör, VESA DisplayHDR 400’le içeriklerin 4K çözünürlük, kontrast ve renklerle daha detaylı olarak görüntülenmesini sağlarken ComfortView Plus da ziyanlı mavi ışık yayılımını azaltıyor ve renk netliğini koruyor.

Monitörün görüntü konferans yeteneklerine bakıldığındaysa Microsoft Teams sertifikalı yeni UltraSharp, kapalılık ve verimlilik özellikleriyle dikkat çekiyor. Sesi basitçe açılıp kapanmasına, SafeShutter’la kameranın etkinleştirilmesine/devre dışı bırakılmasına ve süratli bir formda oturum açıp kapatmaya imkan tanıyor.

Platin gümüş kaplamalı sofistike dizayna sahip olan monitör, hem mesken hem de ofis alanlarının şık bir tamamlayıcısı olarak da karşımıza çıkıyor. Fonksiyonelliğinden ödün vermeyen estetik bir görünüm sunan Dell UltraSharp 32 4K Görüntü Konferans Monitörü, kapsamlı irtibat noktaları ve irtibat seçenekleriyle de monitörü adeta bir üretkenlik merkezine dönüştürüyor.

XPS 13 Plus, Windows 11 yahut Ubuntu 20.04’le 2022 bahar aylarında dünya çapında satışa sunulacak. Dell UltraSharp 32 4K Görüntü Konferans Monitörü’yse (U3223QZ) 29 Mart 2022 tarihinde dünya çapında satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu