Teknoloji

Dikey Ekranlı LG DualUp Monitör Duyuruldu

LG, monitör piyasası için büsbütün yeni formatlı bir eser duyurdu. LG DualUp Monitör alışılmamış 16:18 manzara oranına sahip. Ayrıyeten dikey ekran, şirketin Square Double QHD ismini verdiği 2,560 x 2,880 piksel çözünürlük sunuyor. Dikey bölünmüş görünüm fonksiyonunu kullandığınızda DualUp iki adet 21,5 inçlik monitörü üst üste koymuş üzere görünüyor.

Monitörün sunduğu form faktörü bilhassa iş yahut diğer bir nedenle daima olarak birden çok pencere yahut ekrandaki bilgilere bakmak zorunda olanlar için epey yararlı olacağa benziyor. LG, yaptığı duyuruda, modelin boyun ağrısına neden olan yan yana baş hareketlerini azaltmaya yardımcı olacağından bahsetmiş. DualUp ayrıyeten yerden tasarruf etmeyi amaçlıyor ve birden fazla masaya kenetlenen LG Ergo standı ile birlikte gönderilecek. Nano IPS monitörün öbür özellikleri ortasında 300 nit parlaklık, 1000:1 kontrast oranı ve HDR10 takviyesi de yer almakta.

LG, DualUp modeline ek olarak, 32 inç 4K UHD monitör olan UltraFine’ı da tanıttı. Monitör, daha klâsik bir en-boy oranına sahip lakin LG’nin 2.000:1 kontrast oranı sağlayan Nano IPS Black panel teknolojisini kullanan birinci model.

Şirket, 4 Ocak’taki sanal basın etkinliğinde her iki premium monitör hakkında daha fazla bilgi verecek.

Öteki taraftan LG’nin birinci oyun bilgisayarının RTX 3080 ve 300Hz ekran ile geleceğini hatırlayalım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu