İnternet

Dilberay’ın Sinemasından Yeni Fragman Paylaşıldı

Besteleriyle Türkiye’de pek çok kişinin aklına kazınan, yaşadığı trajik hayatına karşın pes etmeyerek örnek olan Dilberay’ın hayatı, sinema olarak beyaz perdeye taşınıyor. 1956 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen ve 29 Nisan 2019’da 63 yaşında hayatını kaybeden Türk halk müziği sanatkarı, kelam muharriri ve oyuncu Dilberay’ın sinemasından yeni bir fragman geldi.

Büşra Pekin’in Dilberay’ı canlandırdığı sinemanın fragmanı, Ay’ın çocukluğundan itibaren hayatında yaşadığı zorluklara odaklanıyordu. Sinemadan paylaşılan ikinci fragmanda Büşra Pekin’in sesinden Meyrik ve Noldu Gardaş isimli iki türkü kullanıldı. Direktör koltuğunda Hakan Kırvavaç’ın oturduğu sinemanın fragmanı şu haldeydi:

Dilberay fragmanı:

Kahramanmaraş’ta 8 çocuklu yoksul bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Dilberay, çadırda başladığı hayatı boyunca birçok trajedi yaşadı. 13 yaşında para karşılığında kendinden yaşça büyük bir adama satılan Dilberay, bu bireyle zorla evlendirildi ve çocuk sahibi oldu. Çocukluğu boyunca müzik söylediği için fizikî şiddet gördü.

Aytaç Medya, Fikri Şahane Yapım ve Metronom Sinema İmal ortak yapımcılığıyla çekilen sinemanın oyuncu takımında Büşra Pekin, Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçar üzere isimler yer alıyor. Sinema, CJ Entertainment aracılığıyla 4 Şubat’ta vizyona girecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu