İnternetSosyal MedyaTeknoloji

Ding Ding! Crazy Frog Aralık’ta geri dönüş yapacak

2005’te dünya çapında bir liste başı single’ı ortaya çıkaran viral bir zil sesinin arkasındaki güç olan Crazy Frog geri dönüyor.

Motorunun sesini taklit ederken hayali bir motosiklete binmesiyle tanınan mavi animasyonlu amfibi, Beverly Hills Polis filmlerinin teması olan Axel F versiyonuyla Coldplay’i ünlü bir şekilde bir numaraya getirdi .

Çıldırtacak kadar bulaşıcı olan kurbağa, 10 Aralık’ta YouTube’a geri dönecek.

Geri dönüş parçası, TikTok trendlerinden ilham alan klasik hitlerin bir karışımı olacak.

Mach 1 plak şirketi aracılığıyla Crazy Frog’un tüm müziklerinin yapımcılığını ve sahibi olan Sony Music A&R başkanı Wolfgang Boss’a göre, yeni müzik yayınlama kararı YouTube’a olan ilginin artmasını takip ediyor.

İlk olarak 2009’da yüklenen Axel F videosu şu anda 3,1 milyar kez izlendi ve YouTube tarihindeki en popüler 19. video oldu.

Crazy Frog zil sesine dayanan orijinal single, 2005’te dört hafta boyunca en üst sırada yer aldığı Birleşik Krallık da dahil olmak üzere dünya çapındaki listelerde zirveye yerleşti.

“Zil sesinin tamamen öldüğü” bir çağda Boss, yeni parça ve videonun sonunda , günümüzün viral müzik içeriğinin çoğunun oluşturulduğu TikTok’ta yeni nesil hayranlar bulacağını umuyor .

Boss, “Çılgın Kurbağa’yı başlattığımızda TikTok yoktu, yoktu” dedi. “Ama şu anda TikTok çok önemli. Temelde insanların yeni müzikleri ve müzikle bağlantılı eğlenceli şeyleri paylaşabileceği bir numaralı platform.”

Boss, projenin orijinal DJ yapımcısı Reinhard “Voodoo” Raith ile geri dönüş yapıyor.

satır sonu

Çılgın Kurbağa nasıl doğdu?

Çılgın Kurbağa’nın sesine dönüşecek olan ses, 1997’de istemeden Daniel Malmedahl tarafından yaratıldı. 17 yaşında arkadaşlarıyla uğraşırken, moped motorlarının sesini yeniden yaratmaya çalışırken kendini kaydetti.

2005’te BBC’ye verdiği demeçte , “Bu iki zamanlı motor sesi çok karakteristik olduğu için çok güldük. Taklit etmeye başladığımda arkadaşlarım bunu komik buldu” dedi .

“Kaydettiğimizde çok ama çok komik bulduk. Gözyaşları gelene kadar güldük.”

Arkadaşları sonunda kaydı çevrimiçi hale getirdi ve internet devraldı.

2003 yılında, sese, kaydın yanı sıra artık tanıdık animasyonlu kurbağayı çizen İsveçli grafik tasarımcı Erik Wernquist tarafından bir beden verildi. Öngörüyle Annoying Thing adını verdi ve web sitesinde indirilebilir hale getirdi.

Muhtemelen internetin ilk çığır açan memesi olan Crazy Frog doğdu.

2px sunum gri çizgi

Orijinal Axel F Crazy Frog videosu, yaratığın cinsel organlarını öne çıkararak tartışmalara neden oldu, ABD’de ilk kez yasaklandı ve bir düzenleme yapılana kadar Birleşik Krallık’taki ebeveynlerden Reklam Standartları Kurumu’na şikayette bulundu.

Bu sefer Boss, “Yeni videoda Çılgın Kurbağa aslında kastedildiği gibi olacak – bir penisle” dedi.

“Ancak ABD medyası orijinal versiyonu göstermeyecek çünkü tekrar sansürlü bir versiyon yapmak zorunda kalacağız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu