Teknoloji

Discord, PlayStation Network Hesap Entegrasyonunu Duyurdu

Discord, PlayStation Network (PSN) ile entegrasyonunun nihayet kullanıcılar için kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yeni entegrasyonla birlikte Discord kullanıcıları, iletileşme uygulamasında PlayStation 4 yahut PlayStation 5 etkinliklerini görüntülemek için PSN hesaplarını bağlayabilecekler. Entegrasyon birinci olarak geçtiğimiz yıl Mayıs ayında duyurulmuştu. Fakat kullanıcıların, Sony konsol hesaplarını Discord’a ne vakit bağlayabileceklerinden bahsedilmiyordu.

İletileşme uygulaması halihazırda öbür toplumsal ve oyun hizmetleriyle entegrasyona müsaade vermekte. Bu entegrasyonun yeni halkası ise PSN ile gerçekleştiriliyor.

Discord tarafından yayınlanan bir blog gönderisine nazaran uygulama, kullanıcılarının artık PlayStation Network hesaplarını entegre edebileceğini duyurdu. Entegrasyon birinci olarak geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Sony’nin iletileşme hizmetine azınlık yatırımı yaptığını duyurduğu vakit ortaya çıkmıştı. Discord, PS4 ve PS5 oyuncuları için PSN hesap entegrasyonunu kademeli olarak sunmaya başladı. Fakat, entegrasyonun küresel bir dağıtım olduğunu söylemek mümkün.

Entegrasyon ile PlayStation oyuncuları, konsol etkinliklerini iletileşme uygulamasında görüntüleyebilecek ve halihazırda hangi oyunun yahut uygulamanın faal olduğunu profillerinde sergileyebilecek. Oyuncular ayrıyeten, PSN çevrimiçi kimliklerini Discord profillerinde görüntüleme imkanına da sahip olacak.

Masaüstünde bir PSN hesabı bağlamak için Kullanıcı Ayarları > İlişkiler yolunu izleyerek, burada yer alan listeden PSN logosuna tıklamak kâfi oluyor. Kullanıcılardan burada PSN oturum açma kimlik bilgilerinin girilmesi isteniyor. Bir sefer giriş yapıldıktan sonra entegrasyon gerçekleşmiş oluyor. Discord taşınabilir uygulamasında ise Kullanıcı Ayarları > Temaslar > Ekle yolunu izleyerek birebir süreçler gerçekleştirilebiliyor.

Son olarak Discord’un, halihazırda Battle.net, Facebook, GitHub, Reddit, Spotify, Steam, Twitch, Twitter, Xbox Live ve YouTube hesaplarının bağlanmasına müsaade verdiğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu