Oyun

Dragon Age 4, En Uygun İhtimalle 2023 Yazında Çıkabilir

BioWare’in fantezi rol yapma serisi Dragon Age 4 hala üretim kademesinde ve oyunun çıkışına en âlâ ihtimalle bir yıldan daha uzun bir mühlet olduğu söyleniyor. Daha açık konuşmamız gerekirse, Dragon Age 4’ün lansmanı için mümkün olan en erken vakit diliminin 2023 yazı olduğunu işaret ediliyor. Fakat bu çıkış tarihi, yalnızca bir iddiadan ibaret.

VentureBeat’in haberine nazaran, sızıntı paylaşımlarıyla bilinen Tom Henderson, birkaç gün evvel paylaştığı bir tweet’te bu vakit çizelgesini tekrar doğruladı. Kendisinin kaynağına nazaran, oyunun bu yıl çıkma bahtı yok. Lakin bu durum, dahili bir gecikmenin yahut diğer bir şeyin sonucu değil. Uzun lafın kısası Electronic Arts, BioWare’in 2022 yılına hazırlanmadığını uzun vakittir biliyordu.

Dragon Age 4 tek oyunculu, kıssa odaklı bir rol yapma oyunu olacak. Serinin evvelki oyunlarına baktığınızda bu bariz görünebilir. Fakat Electronic Arts’ın bir orta bu devam oyununu bir çevrim içi servis oyunu haline getirme fikri vardı. Neyse ki şirket geliştirme sürecinin başlangıcında bu fikirden vazgeçti ve geliştirme takımı, bir yıldan uzun bir müddettir evvelki Dragon Age oyunlarına sadık bir devam oyunu tasarlamak için çalışıyor.

Oyunun önümüzdeki yıl çıkma ihtimalini göz önüne aldığımızda, bu yıl içerisinde oyunla ilgili yeni bir şeyler görmeyi bekleyebiliriz. Electronics Arts; çeşitli oyun etkinliklerinin gerçekleşeceği yaz devrinde yahut yıl sonundaki The Game Awards’ta oyunun yeni bir görüntüsünü paylaşabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu