Donanım

Dünyada bir ilk! Akıllı telefonlar için teleskopik makro lens tanıtıldı!

Akıllı telefonlar için sensör teknolojileri geliştiren Çin merkezli bir telefon üreticisi Tecno, kullanıcılara daha düzgün bir makro çekim tecrübesi sunacak dünyanın birinci teleskopik makro lensini tanıttı.

Dünyada bir ilk! Akıllı telefonlar için teleskopik makro lens tanıtıldı!

Akıllı telefon pazarında ürettiği orta-üst segment aygıtlarla tanınan Tecno, akıllı telefon kameraları için sensör kaydırma IS teknolojisini Aralık ayının ortalarında tanıttı ve artık sadece makro çekimlerin kalitesini değil, birebir vakitte tüm bunları çekme tecrübesini de kıymetli ölçüde güzelleştirmeyi vadeden bir teleskopik makro lensi duyurdu!

Bahsettiğimiz lens hakkında fikri olmayanlar için, aşağıdaki görüntüde gösterildiği üzere gövdeden dışarı uzanan bir telefoto makro lens olduğunu ve özneye fazla yaklaşmanıza gerek kalmadan yakın çekimler yapmanızı sağladığını belirtelim.

Tecno 5x optik zoom sunuyor ve kesin sonucun ana kameranınkiyle karşılaştırılabilir olduğunu sav ediyor. Bu, mevcut makro kameralarda daha evvel görmediğimiz bir şey. Teknoloji ayrıyeten yeterli fotoğraflar için çok kıymetli olan daha büyük bir diyafram açıklığına da imkan sunuyor!

Tüm bunların yanı sıra şirket, dizaynın epey kompakt olduğunu ve büyük bir korumaya gereksinim duymadığını, fakat detayları sağlayamadığını söz ediyor. Yeni teleskopik lensli bir Tecno akıllı telefonu ne vakit görebileceğimiz şirket tarafından açıklanmış değil, lakin bu yıl içerisinde görecek olmamız hayli büyük bir ihtimal.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu