Donanım

Dünyanın birinci 4K 240 Hz monitörü tanıtıldı! Göz kamaştırıcı!

Güney Kore firmasının bu yeni monitörlerinden birincisi Samsung Odyssey Neo G8. Bu dünyanın birinci 4K 240 Hz. Paneline sahip 32 inçlik bir ekranıyla dikkat çeken bir monitör. Ayrıyeten 1000R kavis ve Quantum Küçük LED art aydınlatma özelliklerine de sahip.

Küçük LED art aydınlatma sistemi klasik LED ünitelerinin bilakis 1/40 ölçeğinde üniteleri kullanır. Samsung’un Quantum Matrix ve Quantum HDR 2000 teknolojileri ile ekran, 4096 kademeli art ışık ayarıyla HDR çözünürlüğünde 2000 nit’e kadar en yüksek parlaklığı elde edebiliyor.

Monitör ayrıyeten çift HDMI 2.1 temas noktasını ve tek bir DisplayPort 1.4 temasını desteklemekte. Otomatik Kaynak Anahtarı özelliği sayesinde aygıt açıldığında kaynakları otomatik olarak değiştiriyor. CoreSync özelliği sayesinde ekranın içeriğine uyacak halde monitörün ardında RGB aydınlatmasını ayarlıyor.

İkinci model ise yerleşik Google Duo uygulaması ile çalışan bir web kamerasına sahip Smart Monitör M8.Monitör ayrıyeten akış hizmetleri için uygulamalarla yüklü vaziyette geliyor. Monitörü kaynak bir aygıta bağlamak zorunda kalmadan akıllı TV olarak kullanmanıza imkan sağlıyor. UHD çözünürlükte 32 inçlik bir panele sahip monitör Samsung TV’lerdekine misal bir kablosuz kumanda ile hizmetinize sunuluyor.

Üçüncü ve son modelimiz içerik oluşturmak için tasarlanmış bir SamsungS8. UHD çözünürlükte 32 inç ve 27 inç opsiyonları ile satışa sunulan model Underwriters Laboratuvarları tarafından dünyanın parlamayan birinci monitörü olarak onaylandı. Kablolu LAN takviyesi sunan bu model USB-C temasına sahip ve monitörden dizüstü bilgisayara 90 W güç göndermek için desteklenen dizüstü bilgisayarlara bağlanabilmekte.

Monitörlerin 2022’nin birinci çeyreğinde piyasaya sunularak kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu