Teknoloji

Dünyanın En Süratli PC’si: 100 KM/s Sürat

Biri “dünyanın en süratli bilgisayarından” bahsettiğinde performansın kilometre cinsinden ölçüldüğünü beklemezsiniz. Lakin Sega ve ASRock’un Alder Lake yapısı büsbütün farklı: sistem saatte 100 kilometrenin üzerinde sürate çıkabilen bir uzaktan kumandalı aracın şasisine entegre edildi.

G-Force ve Masami Hirosaka ile ortaklaşa inşa edilen süratli PC, Sega’dan birkaç oyun içeren Steam Kış İndirimi’ni kutlamak için inşa edildi ve ödül olarak veriliyor. Çekilişe ise maalesef yalnızca Japonya’da yaşayanlara açık.

Sistemin içinde ASRock Z690M Mini-ITX anakarta yerleştirilen Intel Core i9-12900K işlemci, ASRock Radeon RX 6900 XT OC Formula 16 GB ekran kartı, 32 GB çift kanallı RAM ve 2 TB SSD yer alıyor. Birebir vakitte Sega Atlus PC oyunları sunuluyor ve Steam’deki Sega oyunları için 23 kodla birlikte geliyor.

Görüntüde da görebileceğiniz üzere, uzaktan kumandalı otomobil 100 KM/s üzere yüksek bir süratle pistin etrafında dönüyor. Öte yandan kutu usulü dizaynın öncelikli olarak yüksek süratli bir çarpışma sırasında içerideki bileşenlerin tahrip olmasını önlemek için olması beklenen.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu