Oyun

Dying Light 2: Stay Human Erişime Açıldı

Dying Light 2: Stay Human yayınlandı. Aylardır beklenen imal nihayetinde oyunsevenlerle buluştu. Oyun yayınların incelemeleri geçtiğimiz günlerde peş peşe yayınlanmıştı. Kimi yayınlar geçer not verirken kimi yayınlar da ortalama not vermişti.

Techland tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyunun mazisi 2015’e dayanıyor. Uzunca müddettir haberdar olduğumuz ikinci oyun ise iki kere ertelenmişti.

Tek ve çok oyunculu olarak oynama seçenekleri sunan Dying Light 2, Türkçe lisan takviyesi ile birlikte geliyor. Oyunun ferdi taraftaki değerlendirmeleri de olumlu olarak gelmeye başladı. PC tarafında üç farklı sürüm ile birlikte sunuluyor.

Konsollarda bu durum kelam konusu olmasa da bildiğiniz üzere PC içerisinde taban bir donanım gerekliliği mevcut. Bu bağlamda aşağıdaki ihtiyaçların sunulduğunu belirtelim:

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 560 (4GB VRAM)
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Bölgesel fiyatlandırmaya rağmen çıkış yapan oyun konsol ve PC platformlarında farklı fiyatlarla sunuluyor. PC tarafında standart sürüm 349 TL olarak belirlenmiş durumda. Konsol mağazalarında ise 470 TL fiyat kelam konusu. Deluxe ve Ultimate Edition paketleri de sunulan oyunun Deluxe Edition PC fiyatı 469 TL, Ultimate Edition fiyatıysa 599 TL. Deluxe ve Ulimate Edition PlayStation tarafında 569 ve 709 TL olarak belirlenmiş. Xbox ise 575 ve 700 TL olarak sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu