Oyun

Dying Light 2, Steam’de 169 Bin Eş Vakitli Oyuncuya Ulaştı

Techland’in yeni açık dünya zombi oyunu Dying Light 2: Stay Human bugün prestijiyle çıktı. Oyun, Steam’deki eş vakitli oyuncu sayılarına nazaran PC platformunda çok düzgün performans gösteriyor. Oyuncu datalarının herkese açık olduğu Steam’de, Dying Light 2’nin lansman gününde 169.287 eş vakitli oyuncu rekoruna ulaştığı görülüyor.

Bu eş vakitli oyuncu sayısı, Dying Light 2’nin Steam’in oyuncu sayılarına dayalı en büyük beşinci oyunu olmasını sağladı. Bu alanda Dying Light 2’nin önünde ise oynaması fiyatsız oyunlar Apex Legends, PUBG Battlegrounds, Dota 2 ve CS:GO bulunuyor.

Karşılaştırma için 2015 yılında piyasaya sürülen birinci Dying Light oyununun, tüm vakitlerde 45.876’lık en yüksek eş vakitli oyuncu rekoruna sahip olduğunu hatırlatalım. Bu açıdan baktığımızda, Dying Light 2’nin serinin birinci oyunundan çok daha yeterli bir çıkış yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dying Light 2: Stay Human, PlayStation ve Xbox konsollarında da mevcut, lakin bu platformlar için oyuncu bilgileri mevcut değil. Bu ortada Techland’in yeni oyununun Nintendo Switch versiyonunun bu yıl içinde geleceğini de belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu