Oyun

Dying Light 2’nin Yetenek Ağacını Gösteren Bir Görüntü Paylaşıldı

Önümüzdeki ay çıkış yapacak olan Dying Light 2 oyunundaki ana karakterimiz Aiden’ın sahip olacağı yetenek ağacı yeni bir tanıtım görüntüsünde gösterildi. Bu yeni görüntü, son derece kolay ve anlaşılır görünen yetenek ağacına süratli bir bakış atmamıza imkan tanıyor.

Görüntüde gördüğümüze nazaran, Dying Light 2 oyununda iki farklı yetenek ağacı olacak. Bu yetenek ağaçlarından biri dövüş yeteneklerine, başkası ise parkur yeteneklerine ayrılmış. Görüntüde gösterilen dövüş yetenekleri; blok atağı, kusursuz savuşturma ve yer darbesi idi.

Blok hamlesi, blok yaparken önünüzdeki bir düşmana saldırarak onu yere yapıştırmanızı sağlıyor. Eksiksiz savuşturma, düşmanları sersemletmek ve onları kısa bir müddet savunmasız bırakmak için âlâ zamanlanmış bir savuşturma yapmanıza imkan tanıyor. Yer darbesi, yüksek bir yerden zıpladığınızda yere sert bir darbe indirerek tıpkı anda birden fazla düşmana hasar vermenizi sağlıyor.

Parkur yetenek ağacı tarafında ise rastgele bir pürüzü kullanarak daha uzağa zıplamanızı sağlayan uzak zıplama, düşmanlara ve mahzurlara vurup geçmenize müsaade veren sert vuruş ve yatay yüzeylerde koşmanızı sağlayan Tic Tac özelliğine bu görüntüde yer verildi.

Bu ortada 4 Şubat’ta çıkış yapacak olan oyunun istediği sistem ihtiyaçlarına buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu