Oyun

E3 2022, Salgın Nedeniyle Online Gerçekleşecek

2020 ve 2021 yıllarında COVID-19 salgını nedeniyle, her yıl Haziran ayında gerçekleşen E3 oyun konferansı sadece online olarak gerçekleştirilmişti. Konferansın bu yıl fizikî olarak gerçekleştirilebileceğine dair beklentiler vardı, lakin Omicron varyantı nedeniyle dünyanın pek çok ülkesinde hadise sayılarının çok yüksek düzeylere ulaşması nedeniyle E3’nin düzenlenmesinden sorumlu olan ESA idaresi, bu yıl da E3’ü sadece online olarak gerçekleştirmeye karar verdi.

GameSpot’un haberine nazaran, GamesBeat’e açıklama yapan ESA, E3 2022 ile ilgili bu kararın “virüs ve onun iştirakçilerin güvenliği üzerindeki potansiyel etkisi” nedeniyle verildiğini söyledi. Kuruluş daha sonra GameSpot’a da şu halde bir açıklamada bulundu:

“COVID-19’un etrafındaki devam eden sıhhat riskleri ve iştirakçilerin güvenliği üzerindeki potansiyel tesiri nedeniyle, E3, 2022’de yüz yüze yapılmayacak. E3’ün geleceği konusunda çok derecede heyecanlı kalmayı sürdürüyoruz ve yakında daha fazla ayrıntıyı açıklamayı dört gözle bekliyoruz.”

Geçen yılki E3, birkaç farklı yayıncının bağımsız basın toplantılarından, bir hafta boyunca yapılan çeşitli canlı yayınlardan ve çok az şey sunan bir web portalından oluşan hayli dağınık bir etkinlikti. Salgın nedeniyle gerçekleşen iptallerden evvel, EA ve Sony üzere büyük yayıncılar konferansa katılmayacaklarını duyurmuşlardı. Bu da E3’ün önümüzdeki yıllarda nasıl bir biçim alacağını belgisiz hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu