Oyun

EA, Bir Harry Potter MMO Oyununu İptal Etmiş

Harry Potter hayranları, büyük bir sabırsızlıkla Harry Potter cihanında geçen Hogwarts Legacy oyununun çıkmasını bekliyor. Buna ek olarak Electronics Arts’ın da geçtiğimiz devirde bir Harry Potter MMO oyunu projesine başladığı, lakin şirket içerisindeki birtakım değişiklikler ve Harry Potter markasına olan inancın eksikliği nedeniyle projenin iptal edildiği ortaya çıktı.

GameSpot’un haberine nazaran bu bilgi, 2000 ila 2003 yılları ortasında Electronic Arts’ta Eser Pazarlama Müdürü olarak vazife yapan Kim Salzer tarafından paylaşıldı. The Real Brandolorian’ın yakın vakitte Kim Salzer ile yaptığı bir röportajda, Salzer’den iptal edilen projeler hakkında yorum yapması istendi ve Salzer, Harry Potter MMO oyunundan bahsetti.

Görünüşe nazaran bu iptal edilen Harry Potter MMO oyunu, oyunculara oyun içi başarılarıyla birlikte fizikî mükafatların de gönderileceği bir “çevrim dışı ve çevrim içi” model kullanacaktı. Salzer, oyunun geliştirme sürecinin beta basamağına geçtiğini, fakat EA’ın oyunun fişini çektiğini tabir etti. Bu iptal kararıyla ilgili olarak Salzer, “EA, o sırada kimi değişikliklerden geçiyordu ve bu fikri mülkiyetin bir yahut iki yıldan daha uzun bir raf ömrüne sahip olacağını bilmiyorlardı ya da gereğince inanmıyorlardı.” dedi.

Electronic Arts, Harry Potter oyun lisansının eski hak sahibiydi ve lisans Warner Bros’a geçmeden evvel birçok Harry Potter oyunu yaptı. Bir sonraki büyük Harry Potter oyunu olan ve sinemalardaki olaylardan evvelki bir vakit diliminde geçen açık dünya oyunu Hogwarts Legacy’nin 2022 yılı içerisinde çıkarılması planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu