Oyun

EA, Daha Fazla Stüdyoyu Bünyesine Katmak İstiyor

EA tarafından son kar raporu açıklandı ve görünen o ki Battlefield 2042 şirketin umduğu kadar âlâ performans gösteremedi. Öte yandan EA, oyunun geleceği konusunda optimist. Epey aydan sonra bile devam eden sunucu problemleri ve görsel problemler Battlefield 2042’nin ve haliyle şirketin başını belaya soktu. Son olarak, Battlefield 2042 Season 1 için erteleme kararının alındığını ve şirketin düzeltmelere odaklanacağını duyurduğunu da hatırlatalım.

Çıkar açıklaması sırasında EA, üzerinde çalıştığı üç yahut dört oyunu şimdi açıklamadığını ve öteki stüdyolar satın almayı düşündüğünü söyledi. Şirket açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Bir Need for Speed ​​oyunu geliyor ve şimdi duyurmadığımız üç yahut dört şey daha var fakat her vakit yeni başlıklar, yeni IP, genişleme, satın alma ve yeni oyunlarla portföyü yıldan yıla büyütmenin yollarını bulmaya çalıştığımızı hayal edebilirsiniz.”

EA, Activision Blizzard’ın gerisindeki en büyük ikinci yayıncı. Bu yüzden hangi takımlarla ilgilendiğini görmek değişik olacak. Mevcut Activision Blizzard lideri Bobby Kotick, EA’nın şirketini satın almak istediğini ima etti fakat EA’nın düşük nakit rezervleri ve piyasa bedeli göz önüne alındığında bu biraz sıkıntı görünüyor. Tekrar de pay senedi opsiyonları eklenerek bir mutabakat mümkün olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu